07.12.2019 | Czytano: 2730

Ekstraklasa mężczyzn: Powrót na właściwe tory? (+zdjęcia)

Wicemistrzowie kraju już na początku rozgrywek znaleźli się w trudnej sytuacji. Falstart spowodował, że nowotarżanie nie mogą sobie już pozwolić na przegrane.

Tylko zwycięstwa mogą im dać wejście do czwórki. Ciąży na nich ogromna presja. Jak ją zniosą? Takie pytanie było zadawane przed potyczką z Fenomenem, tym, który wypunktował mistrza kraju.

Na pierwsze trafienie czekaliśmy do 10 minuty. Wynik spotkania otwarł Chlebda, ale 6 minut później goście doprowadzili do wyrównania. Gospodarze na przerwę schodzili jednak z prowadzeniem, wykorzystali grę w przewadze.

Początek drugiej tercji w ich wykonaniu był bombowy. Między 24 a 27 minutą trzykrotnie pokonywali ostatnią instancję Fenomena. Przyjezdni w tej części gry zdołali odpowiedzieć jednym trafieniem.

Na początku trzeciej tercji Widurski niewykorzystał karnego i to się zemściło. Rywal był konkretniejszy i zbliżył się do rywala na odległość dwóch goli. Na szczęście Chlebda szybko odpowiedział i górale wrócili do trzybramkowej zaliczki. Gdy w 57 minucie Augustyn pokonał golkipera Babimostu, stało się jasne, mimo iż Gawroński czwarty raz pokonał Udzielę, że wicemistrzowie doliczą sobie trzy punkty.

- W sytuacji, w której się znaleźliśmy nie mogliśmy sobie pozwolić na stratę punktów – mówi Lesław Ossowski. - Fenomen to jeden z kandydatów do czwórki. Pokonał wysoko u siebie Górali. Groźna drużyna, świetnie wyszkolona indywidualnie. Pierwsza tercja słaba w naszym wykonaniu, byliśmy ospali, ostrożna. Niepokoiło nas to, że każda strata wprowadzi nerwowość w nasze szeregi. Wtrzymaliśmy. Mieliśmy świetne sytuacje, żeby zamknąć mecz. Musimy się nauczyć, by zamykać go pięcioma, sześcioma bramkami. Nie trafialiśmy setek i… mogło być różnie. A wiemy, jak potrafimy przegrywać końcówki. Mamy dużo do poprawienia, zwłaszcza w skuteczności.

Gorący Potok Szarotka Nowy Targ- Fenomen Babimost 7:4 (2:1, 3:1, 2:2)
1:0 Chlebda – Augustyn (9: 11)
1:1 Gawroński – Szefner (15:16)
2:1 Widurski – Ligas (18:35 w przewadze)
3:1 Chlebda – Ślusarek (23:21)
4:1 Augustyn – Ślusarek (25:45)
5:1 Jachymiak – Kozubal (26:12)
5:2 Gawroński – Łyskawa (30:51)
5:3 Gawroński – Szefner (44:37)
6:3 Chlebda – Lech (46: 10)
7:3 Augustyn – Chlebda (56:55)
7:4 Gawliński – Szefner (57:44)
Szarotka: Udziela – Ossowski, Augustyn, Lech, Chlebda, Sikora, Ryś, Spyra, Ślusarek, Kozubal, Słowakiewicz, Zacher, Żabówka, Jachymiak, Niziołek, Widurski,
Fenomen: Piątyszek (Lewandowski) - Malasiewicz, Łyskawa, Dylat, Jurysz, Stefański, Malajka, Szefner, Gawroński, Ochota, Szewczyk, Jędrzy.

Stefan Leśniowski
Zdjęcia Andrzej Pabian
 

Komentarzereklama