29.01.2009 | Czytano: 1707

Maja druga

W Krakowie rozegrano trzeci wojewódzki turniej klasyfikacyjny seniorek i seniorów w tenisie stołowym. Drugie miejsce zajęła Maja Krzewicka z nowotarskich Gorców. Ustąpiła pola tylko pingpongistce Marcie Piłce z Bronowianki Kraków.

Przegrała z nią finałowy pojedynek 2:3, mimo iż prowadziła 2:1. W półfinale rozprawiła się z wielokrotną mistrzynią kraju, zawodniczką niezwykle utytułowaną, Jolantą Szatko Nowak. Dodajmy, iż Maja nie jest jeszcze seniorką, toteż drugie miejsce jest dla niej sporym sukcesem. Teraz czeka na limit na ogólnopolski turniej.

W drugim półfinale Paulina Kowalczyk (Gorce) zmierzyła się z Martą Piłką i nie sprostała jej, podobnie jak w walce o trzecie miejsce z Szatko Nowak.

Liczono, iż limit na mistrzostwa młodzieżowców wywalczy Izabela Godlewska. Stanęła przed trudnym zadaniem, bo musiała wygrać WTK. Tymczasem została zatrzymana w ćwierćfinale przez Szatko Nowak. Potem jednak pokonała cały „zastęp” tenisistek z Bronowianki Kraków - Wiolettę Witkowską, Magdalenę Gołdę, Milenę Feliks Regulską i Klaudię Jaśkiewicz. Przy jednej porażce zajęła piąte miejsce. Nie straciła jednak szans, by wystąpić w mistrzostwach kraju młodzieżowców. Warunek jest jeden, w turnieju eliminacyjnym musi zmieścić się w pierwszej trójce. Wystąpi razem z Pauliną Kowalczyk. Prezes Gorców, Józef Guzik ma nadzieję, że obie jego zawodniczki wywalczą awans.

Na miejscu dziewiątym krakowskiego WTK uplasowała się Małgorzata Kalawa, a na 13. – Aleksandra Mozdyniewicz.

Panowie spisali się - jak to powiedział prezes Józef Guzikprzyzwoicie. Nie są jeszcze seniorami, a wygrana Jakuba Czyszczonia z Maciejem Podsiadło, zawodnikiem z pierwszego stołu lidera drugiej ligi Płomienia Limanowa, jest sporym sukcesem. Był to jego ostatni pojedynek w turnieju, który pozwolił mu zmieścić się w grupie zawodników na miejscach 9- 12. Na swoim poziomie zagrali kolejni młodzi „gniewni” nowotarskiego tenisa – Adrian Bukowski i Tomasz Klocek, zajęli miejsca w przedziale 13-16.

W turnieju wzięło udział jeszcze dwóch tenisistów Gorców – Paweł Chrobak i Dawid Kutyła. Pierwszy sklasyfikowany został w przedziale 33-48, a drugi 54-58. Zwyciężył i Robert Świrk (Polfin Oświęcim).