04.01.2010 | Czytano: 1455

W świątecznej atmosferze

W trzynastej rundzie cyklicznego turnieju o puchar TKKF Gorce Nowy Targ na starcie stanęło 15 zawodników. Tym razem zabrakło debiutantów, a wśród tych, którzy wystartowali dało się odczuć jeszcze świąteczną atmosferę.

Niespodzianek nie odnotowano. Wygrywali ci, na których stawiano. Absencja Bogdana Palarza wykluczyła go z grona zawodników walczących o trzecią lokatę. Odległa pozycja Jana Palarza ( siódma ) również i jego praktycznie pozbawiła tej szansy, gdyż do końca rozgrywek pozostały już tylko trzy turnieje.

Należy natomiast odnotować dobry występ Grzegorza Kowalczyka. Piąta lokata, którą wywalczył zapewnia mu miejsce w pierwszej dziesiątce turnieju. Jego brat Mateusz, najprawdopodobniej do samego końca będzie toczył bój o „dziesiątkę” z Pawłem Leśnym, który tym razem sklasyfikowany został na jedenastym miejscu i Mieczysławem Walczykiem, który był pozycję wyżej.

W klasyfikacji łącznej na czele znajduje się Piotr Cesacz, który zgromadził 160 punktów w trzynastu startach, czyli ma skuteczność rzędu 87.5 %. Cztery punkty mniej uzbierał Jan Pędzimąż. Miedzy tymi zawodnikami do końca toczyć się będzie zażarta walka o główne trofeum imprezy. Lider i wicelider w ostatnim turnieju musieli uznać wyższość Kazimierza Stopki, który z liderem wygrał 3:0. Jan Pędzimąż przegrał nie tylko ze Stopką 1:3, ale także z Mirosławem Terleckim 0:3 i zajął czwarte miejsce. Stopka w ogólnej klasyfikacji jest trzeci z dorobkiem 122 „oczek”, a na czwartym miejscu plasuje się Terlecki, który do medalowej pozycji traci sześć punktów. Końcówka turnieju zapowiada się pasjonująco. Nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte.

Zapraszamy wszystkich chętnych do cotygodniowego uczestnictwa w turniejach poniedziałkowych, dla czynnej rozrywki, a także utrwalenia i podniesienia umiejętności sportowych i ruchowych uczestników ( szczególnie ważne dla osób, których codzienne obowiązki nie łączą się z wysiłkiem fizycznym i ruchowym).

Jan Palarz: Pawlak 3-1, Kowalczyk M 3-1, Terlecki 0-3, Kliszcz 2-3,
Mateusz Kowalczyk: Kolasa 3-0, Walczyk 3-1, Pawlak 3-1, Stopka 0-3, Kowalczyk G 2-3, Palarz 1-3,
Piotr Pawlak: Borowy P 3-0, Borowy J 3-1, Walczyk 3-1, Palarz 1-3, Kowalczyk M 1-3,
Mieczysław Walczyk: Kolasa 3-0, Leśny 3-1, Stopka 0-3, Kowalczyk M 1-3, Pawlak 1-3
Paweł Leśny: Borowy J 3-2, Kowalczyk G 1-3, Pędzimąż 1-3, Walczyk 1-3,
Józef Borowy: Dyrda 3-0, Kliszcz 0-3, Pawlak 1-3, Leśny 2-3,
Dariusz Dyrda: Borowy P 3-0, Kolasa 3-0, Cesacz 1-3, Borowy J 0-3,
Paweł Borowy: Kolasa 3-0, Terlecki 0-3, Pawlak 0-3, Dyrda 0-3,