09.09.2019 | Czytano: 1287

Trzydniowy maraton (+zdjęcia)

Trzydniowym maratonem rozpoczęli zmagania o punkty tenisiści stołowi nowotarskich Gorców.

Na początek w piątkowe popołudnie rozegrany został mecz inauguracyjny rozgrywki I ligi kobiet grupy południowej, w którym nowotarżanki podejmowały we własnej hali zespół z Zamościa. Przed meczem trenerzy z Nowego Targu zastanawiali się jak ten mecz może przebiegać i gdzie szukać punktów z beniaminkiem z Zamościa, ponieważ w drużynie gości występowały zawodniczki doświadczone (Lalak) oraz bardzo zdolne młode zawodniczki (Brzyska).

Mecz rozpoczął się dosyć nerwowo Małysiak na stole nr 2 gładko przegrała z Brzyską 0:3, na pierwszym stole toczył się pięciosetowy pojedynek w którym górą okazała się Ola Garb pokonując Lalak 3:2 w piątym secie 11:9, drugi pojedynek na pierwszym stole to znowu pięciosetowy bój, w którym po raz kolejny nowotarżanki cieszyły się ze zwycięstwa, Zuzia Kowalczyk pokonała Patrycję Waszczuk, na „dwójce” Cyrwus przegrała 0:3 z Osuch. Kluczowym momentem meczu były gry podwójne w którym to Góralki cieszyły się ze zwycięstw, obejmując prowadzenie 4:2, w kolejnych grach singlowych Garb, Małysiak oraz Cyrwus wygrały swoje mecze, natomiast tylko Zuzia odeszła od stołu pokonana.

KS Gorce Nowy Targ - PWSZ Zamość 7:3
Punkty: Aleksandra Garb 2,5;  Zuzanna Kowalczyk, Kamila Małysiak oraz Anna Cyrwus po 1,5

W drugim meczu, tym razem z zespołem z Nysy, również nowotarżanki okazały się lepsze. Mecz bardzo podobny do piątkowego, znowu po pierwszych meczach singlowych remis 2:2, nie zawodne gry deblowe dają prowadzenie Góralkom 4:2, kolejne single to popis nowotarżanek.

KS Gorce Nowy Targ - AZS PWSZ Nysa 8:2
Punkty: Garb i Kowalczyk po 2,5 oraz Małysiak i Cyrwus po 1,5

W sobotę i w niedzielę odbyły się również I Wojewódzkie Turnieje Klasyfikacyjne Juniorów i Seniorów. W sobotę w Krakowie dzielnie walczyli juniorzy zajmując odpowiednie miejsca:
Kategoria Juniorek:
3. Kamila Małysiak
4. Anna Cyrwus
8. Natasza Korczak
Kategoria Juniorów:
8. Wiktor Klag
13-16. Kacper Szurlej
17-24. Bartłomiej Mrugała

W turnieju nie uczestniczyła Zuzia Kowalczyk, która z racji wysokiego rankingu ogólnopolskiego uzyskała bezpośredni awans do Grand Prix Polski (11-13.10.2019 r. Gorzów Wielkopolski).

W niedziele na obiektach KS Bronowianka Kraków rywalizowali seniorzy, bardzo wysokie miejsce zdobyła Ola Garb, która zakończyła turniej na drugim miejscu. Miejsce w przedziale 9-12 zajęła Zuzia Kowalczyk. Wychowanek nowotarskich Gorców, a obecnie zawodnik Lachowic, Bartosz Królikowski był czwarty.

Materiał prasowy
 

Komentarze

reklama