27.07.2019 | Czytano: 1072

Konrad Biela gotowy na start w Limanowej

Wyścig Górski Limanowa zajmuje ważne miejsce w sercu każdego polskiego zawodnika i kibica GSMP, jednak w przypadku Konrada Bieli widać to szczególnie mocno. To właśnie na trasie Przełęczy pod Ostrą kierowca z Szaflar stawiał swoje pierwsze „wyścigowe kroki”.

Od początku zawodniczej kariery związany jest z Auto Moto Klub Limanowa, w którego barwach sięgał po wszystkie mistrzowskie tytuły. Jego sportowy dorobek w samym wyścigu to kolejny powód do dumy. W czterech dotychczasowy startach zawsze meldował się na mecie, a od trzech lat nieprzerwanie notuje wynik na podium.

Po sezonie 2018 wraca do Limanowej z podwójnym zwycięstwem w Klasie E1-2000, a jak pokazały wyniki i przebieg rywalizacji w Magurze, jest na dobrej drodze, żeby po przesiadce do Mitsubishi Lancera podtrzymać dobrą passę. Zwłaszcza, że w ten weekend stanie do rywalizacji wzmocniony, po testach, z nową skrzynią biegów i ze wsparciem nowego sponsora, który w Limanowej dołącza do partnerów zespołu.

Stawka rywalizacji w Grupie N zapowiada się naprawdę wysoka, ponieważ do polskiego składu „N-ki” dołączają silni kierowcy z Włoch, Czech i Słowacji. Trójka z nich powalczy o punkty Mistrzostw Polski, a Konrad Biela będzie za to jedynym reprezentantem Polski w grupie samochodów seryjnych 9. rundy Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich. Kibice w Limanowej z pewnością będą czekać na kolejny zacięty pojedynek dwóch czołowych kierowców Lancerów Evolution X - Konrada Bieli i Kamila Stramy.


Konrad Biela: W 2015 roku trasa w Limanowej skutecznie zaszczepiła we mnie miłość do wyścigów górskich, która trwa i rozwija się do dzisiaj. Dlatego też traktuje tą imprezę, jako swoje domowe zawody, bo dzięki niesamowitej atmosferze, od debiutu czuje się tutaj, jak u siebie. Zawsze podchodzę do tego startu z dużym szacunkiem, ponieważ najpiękniejsza polska trasa jest też jednocześnie jedną z najbardziej wymagających.

Konfiguracja drogi biegnącej przez przełęcz wystawia na największą próbę nie tylko umiejętności, ale przede wszystkim odwagę, ponieważ w niektórych partiach trzeba pojechać po prostu „wszystko”. Każdy chce mieć w sportowym CV zwycięstwo wywiezione z Limanowej, a spotykają się tutaj najlepsi kierowcy z całej Europy, więc nie ma miejsca na zawahanie.

Zmierzenie się z tą trasą w samochodzie z napędem na cztery koła, to największe z dotychczasowych wyzwań. Ogromne podziękowania dla AMS Stopka Race & Rally Car Service, 4turbo.pl i PTT Tech Support Przemysław Pietruszka, za perfekcyjne przygotowanie samochodu. Będzie to pierwszy start Lancerem uzbrojonym w kłową skrzynię biegów. Miałem już okazję sprawdzić na testach i różnica jest ogromna. Dzięki współpracy z Mateuszem Lisowskim, popracowaliśmy mocno nad ustawieniami, a przede wszystkim też nad stylem jazdy. Nie pozbyłem się jeszcze wszystkich przyzwyczajeń wyniesionych o „ośki”, ale zrobiliśmy duży krok do przodu.

Zobaczymy, jak uda się to przekuć na wynik. Motywacji i woli walki na pewno nam nie zabraknie, a dopełnieniem wszystkiego jest nawiązanie współpracy z nowym ważnym partnerem. Od wyścigu w Limanowej, oferująca między innymi specjalistyczny serwis opon, firma TrackTech pojawi się na naszym Evo obok barw Kotelnica Białczańska, Firma Budowlana Hebda, Terma Bania, Hotel Bania, Energo Star systemy elektryczne i energetyczne, BielaPlast, AMS Race & Rally Car Service, 4Turbo, PTT Tech Support Przemysław Pietruszka, Domalik folie samochodowe, rhSPORT GROUP i SPORT 2000 rent, Gmina Szaflary Serce Podhala, TVP 3 Kraków, Góral Bau Team, Pinscher, Budmax, Pralnia Białka, Lis Car, 4motorsport.pl, Podhale24.pl, Buchti.pl Promotion oraz STRAMA PALIWA Stacja i Myjnia Samochodowa z Szaflar. Dziękuję, że wszyscy jesteście z nami!

 

mat. prasowe, fot. UMA Fotografia

Komentarze

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Motor Lublin 18 33
2. Korona Kielce II 18 33
3. Hutnik Kraków 18 33
4. Wólczanka Wólka Pełkińska 18 32
5. Stal Kraśnik 18 27
6. Wisłoka Dębica 18 27
7. Avia Świdnik 18 27
8. Siarka Tarnobrzeg 18 27
9. Wisła Puławy 18 26
10. NKP Podhale Nowy Targ 18 25
11. Sokół Sieniawa 18 25
12. Wisła Sandomierz 18 24
13. KSZO Ostrowiec 18 24
14. Hetman Zamość 18 21
15. Jutrzenka Giebultow 18 16
16. Orlęta Radzyń Podlaski 18 15
17. Chełmianka Chełm 18 11
18. Podlasie Biała Podlaska 18 8
zobacz wszystkie tabele
reklama