29.01.2009 | Czytano: 1696

Ruszyła liga halowa w Czorsztynie

Piłka halowa robi furorę na Podhalu! Po Nowym Targu, Czarnym Dunajcu, Zakopanem i Rabce teraz swoje amatorskie rozgrywki mają Maniowy. W nowo wybudowanej hali, przed dwoma tygodniami, ruszyła bowiem Czorsztyńska Amatorska Liga Piłki Halowej.

To głównie zasługa administratora tego obiektu, Grzegorza Chruścińskiego, postaci dotąd kojarzonej przede wszystkim z polskim hokejem. W ciągu kilkunastu lat pracy w tym sporcie osiągał wiele sukcesów zarówno z seniorami jaki i grupami młodzieżowymi. Był trenerem m.in. Unii Oświęcim, Cracovii Kraków, Górnika 1920 Katowice, Naprzodu Janów. Prowadził reprezentacje Polski do lat 16 i 17. W kilku klubach pełnił także funkcję dyrektora sportowego i menedżera. Ma za sobą staże trenerskie w Pradze i Edmonton. Na Uniwersytecie Karola w Pradze uzyskał tytuł doktora. W październiku ubiegłego roku wystartował w konkursie na stanowisko fotel trenera koordynatora do spraw młodzieży w Polskim Związku Hokeja na Lodzie. W decydującym starciu przegrał jednak z nowotarżaninem Marianem Pyszem i zniechęcony postanowił .. odpocząć od hokeja. Przeniósł się na Podhale i od 1 grudnia objął funkcję administratora hali sportowej w Maniowach.

W rozgrywkach Czorsztyńskiej Ligi Halowej bierze, jak na razie, udział pięć drużyn, ale od przyszłego tygodnia stawkę uzupełnić mają reprezentanci Ostrowska. W lidze mogą występować zawodnicy zrzeszeni w klubach, ale nie wyższych niż A- klasowych.

Po rozegraniu dwóch kolejek, pozycję lidera, z kompletem punktów, piastują gracze Huraganu Waksmund. Imponująco rozgrywki zainaugurowali także piłkarze z Ochotnicy Dolnej, którzy w swoim pierwszym pojedynku rozbili w puch Kluszkowce zwyciężając aż 14:1!

Kolejną serię spotkań zaplanowano już na najbliższą sobotę, a zagrają w niej:

 Ochotnica Dolna – Huragan (godz. 17), Kluszkowce – Ostrowsko (18), Maniowy – Krościenko (19)


Maniowy – Huragan Waksmund 3:7 (2:4)
Bramki: Kowalczyk 2, Sikora – Suchojad 4, Mroszczak, S. Kunka, Cyrwus.

Kluszkowce – Ochotnica Dolna 1:14 (1:7)
Bramki: Siedlarczyk – Czupryna 6, Polak 2, Chlipała 2, Wodyl, Bożyk, W. Młynarczyk, G. Młynarczyk.

Maniowy – Kluszkowce 13:5 (7:2)
Bramki: Rafał Janudra 5, Michał Kowalczyk 2, Piotr Puchlerski 2, Michał Świątkowski, Grzegorz Węgrzyniak, Damian Firek, Marcin Sikora – Marcin Błuk 2, Piotr Bańka, Tomasz Regiec, Rafał Ślęzak.

Desperado Krościenko – Huragan Waksmund 4:5 (2:2)
Bramki: Krzysztof Czubiak 2, Grzegorz Zachwieja 2, Krzysztof Witkowski – Łukasz Młynarczyk 3, Maciej Handzel, Tomasz Sral.

Tabela:
LP
DRUŻYNA
MECZE
PUNKTY
BRAMKI
1
Huragan
2
6
12-7
2
Ochotnica
1
3
14-1
3
Maniowy
2
3
16-12
4
Desperado
1
0
4-5
5
Kluszkowce
2
0
6-27


Mathias

Komentarzereklama