14.05.2019 | Czytano: 683

Pracowity weekend pływaków

12 i 13-letni zawodnicy UKS Delfin Nowy Targ startowali w Małopolskiej Lidze Młodzików.

W startach indywidualnych w czołówce uplasowali się:
- Aleksander Watycha, wygrywając konkurencję na dystansie 50 m i 200 m stylem klasycznym,
- Hanna Węgrzyn, była trzykrotnie druga - na dystansie 50 m i 200 m stylem grzbietowym oraz na dystansie 400 m stylem dowolnym,
- Bartłomiej Szyszka - trzeci na dystansie 50 m stylem klasycznym.

W „generalce”, za sumę punktów FINA, najwyżej sklasyfikowana została Hanna Węgrzyn (5 miejsce) oraz Aleksander Watycha (7 miejsce), a nowotarska drużyna wywalczyła piąte miejsce na trzynaście startujących zespołów.

Najlepsze wyniki pozostałych zawodników:
- Anastazja Wielkiewicz - 4 miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym,
- Kacper Wielgus - 4 miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym,
- Konrad Gal - 6 miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym,
- Michał Madyda - 10 miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym,
- Amadeusz Pastwa - 11 miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym.

W niedzielę odbyła się rywalizacja w drugiej edycji Pucharu Burmistrza Nowego Targu. Nowotarski klub pływacki reprezentowało ponad 70 zawodników, którzy zakończyli zawody z dorobkiem 26 indywidualnych medali: 12 złotych, 6 srebrnych i 8 brązowych
Młodsza sztafeta w składzie: Iga Gąsior, Aleksandra Węgrzyn, Szymon Tokarski i Dawid Studentowicz zajęła pierwsze miejsce, a sztafeta starsza: Gabriela Sikora, Hanna Węgrzyn, Aleksander Watycha i Michał Madyda - trzecie.