06.05.2019 | Czytano: 2036

Dziewczęta lubią brąz (+zdjęcia)

Fantastycznie podczas mistrzostw kraju spisały się kadetki Gorców Nowy Targ. W turnieju drużynowym stanęły na trzecim stopnia podium. Zawody rozgrywane były w ramach XXV Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych - Świętokrzyskie 2019.

Anna Cyrwus, Kamila Małysiak i Karolina Ścieszka już w pierwszym meczu turnieju postarały się o olbrzymią niespodzianką, ogrywając 3:2 rozstawioną w rankingu z numerem drugim, drużynę MRKS Gdańsk. Drugie spotkanie z zespołem ze Stronia Śląskiego, trwające blisko 2,5 godziny także zakończyło się zwycięstwem nowotarżanek 3:2. Ostatnie spotkanie grupowe, to starcie z zawodniczkami z Obornik. I w nim Gorce były górą 3:1. Ono zapewniło nowotarżankom półfinał. W nim zmierzyły się z Jastrzębiem. Po kolejnym ponad dwugodzinnym horrorze, tym razem Gorce już musiały uznać wyższość rywalek.

Po brązowym medalu w turnieju drużynowym, także „brąz” wywalczył w grze podwójnej duet Kamila Małysiak – Anna Cyrwus. Rozstawione z nr 12 rozpoczęły turniej od wygranej 3:0 nad Wiktorią Serafin i Kingą Teodorczuk. W 1/8 finału ograły 3:1 turniejową „5” Aleksandrę Wiśniewka i Julię Furman, a w ćwierćfinale wyeliminowały kolejnego faworyta ( nr 4 rankingu) Wiktorię Wrzosek i Adriannę Licbarską 3:1. O wejście do finał nie sprostały już późniejszym zwyciężczynią Ilonie Sztwiertnii i Wiktorii Wróbel.

Materiał prasowy - opr/sles
 

Komentarzereklama