06.05.2019 | Czytano: 1814

„Golden Goszcz” dla Marcina Bigosa i Błażeja Knutelskiego (+zdjęcia)

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego uroczyście pożegnano tegorocznych maturzystów. Uczniów z najwyższymi osiągnięciami, naukowymi, udzielających się w organizacjach szkolnych, w wolontariacie, promujących Szkołę przez sport, wyróżniono okolicznościowymi dyplomami.

W tym roku zakończyło edukację dziesięcioro uczestników Finału krajowej ligi lekkoatletycznej szkół ponadgimnazjalnych i Drużynowych Mistrzostw Polski w lekkoatletyce. W Finale ligi licealistki i licealiści zajęli siódme miejsca, w pierwszej lidze seniorów również siódme, są to: Klaudia Lipkowska, Maria Łukasz, Sabina Pławecka, Dominika Groń, Marcin Bigos, Błażej Knutelski, Dominik Machaj, Norbert Kowalczyk, Tomasz Ligęza, Szymon Waliczek. W latach 2016-2019, w finałach zawodów lekkoatletycznych na szczeblu wojewódzkim, do ósmego miejsca, uplasowały się 23 osoby, w tym 10 dziewcząt i 13 chłopców

Najwyższe sportowe wyróżnienie Szkoły i Klubu - Honorowy Dyplom „Golden Goszcz” – otrzymali Marcin Bigos i Błażej Knutelski zawodnicy sekcji lekkoatletycznej UKS „Gimpel” Nowy Targ, działającego przy I Liceum. Sentencja zamieszczona na Dyplomie określa zasięg zasług laureatów:

ZA NIESŁABNĄCEGO DUCHA WALKI O ZWYCIĘSTWO ZA POCZUCIE ODPOWIEDZIALNOŚCI I HONORU W REPREZENTOWANIU SZKOŁY I KLUBU.

Marcin zdobył 7 medali w zawodach na szczeblu wojewódzkim – 1 złoty, 3 srebrne, 3 brązowe. 13 razy był w finałach tych imprez, zajął miejsca nie niższe niż ósme.  Błażej zdobył 10 medali w zawodach na szczeblu wojewódzkim – 2 złote, 3 srebrne i 5 brązowych. 15 razy był w finałach tych imprez. Nigdy nie zawiedli w ważnych dla promocji Szkoły i Klubu imprezach sportowych.

Honorowy Dyplom wręczany jest od roku 2014. Pierwszym laureatem był Jan Groński, w roku 2015 wyróżniono Oskara Nowaka, w 2018 Joannę Rypel. Aby być uwzględnionym przy rozpatrywaniu kandydatur do „Golden Goszcz” należy spełnić warunki formalne i merytoryczne: formalne – być uczniem I Liceum Ogólnokształcącego i zawodnikiem UKS „Gimpel”, mieć opłacone składki członkowskie w Klubie; merytoryczne – być medalistą zawodów (co najmniej wojewódzkich), brać udział w najważniejszych imprezach sportowych wskazanych przez trenera, nie przerywać treningu w ostatnim roku edukacji. Honorowy Dyplom „Golden Goszcz” nadaje Zarząd UKS „Gimpel” Nowy Targ.