30.04.2019 | Czytano: 1791

MP: Aleksandra Garb brązową medalistką (+zdjęcia)

W Mławie odbyły się drużynowe i indywidualne mistrzostwa Polski juniorów i juniorek. W elitarnym gronie znalazły się dziewczęta z KS Gorce Nowy Targ, Aleksandra Garb oraz Zuzanna Kowalczyk.

Brązowy medal zdobyła Aleksandra Garb w grze podwójnej w parze z Dominiką Gilewską z Nadarzyna. Zuzia Kowalczyk w parze z Martyną Stachniak z Przemyśla zakończyły turniej na piątym miejscu. Drużyna KS Gorce Nowy Targ sklasyfikowana została również na tej samej pozycji.

W turnieju indywidualnym z udziałem 64 najlepszych juniorki w kraju, Zuzia z Olą solidarnie zakończyły zmagania na miejscu 17-24. W turnieju gier mieszanych Ola w parze z Bartoszem Czerwińskim z Gdańska zakończyli turniej na dziewiątym miejscu, natomiast Zuzia w parze Łukaszem Knagą (Kraków) uplasowali się na miejscach 17-32.

Wychowanek Klub Sportowy Gorce Nowy Targ oraz UKS Tornado Waksmund, obecnie zawodnik Morliny Ostróda, Szymon Kolasa zdobył cztery medale. Złoty medal Szymon wywalczył w grze mieszanej w parze z Mają Miklaszewską (MRKS Gdańsk), srebrny - w grze indywidualnej oraz w parze z Jasiem Zandeckim (AZS Gdańsk), a brązowy w turnieju drużynowym.