15.04.2019 | Czytano: 1523

Na piątkę (+zdjęcia)

Brzeg Dolny był gospodarzem drużynowych i indywidualnych mistrzostw Polski młodzików Drużyna Gorców wywalczyła piąte miejsce.

Wystąpiła w składzie - Wiktor Klag i Michał Kowalczyk. Najpierw z rywalami uporała się w eliminacjach z pomocą Jasia Mrugały i Piotrka Gniadka, następnie wygrała półfinały ogólnopolskie, by w finałach pokonać drużyny z Polkowic 3:0 oraz z Torunia 3:2. W meczu o medal Gorce przegrały z późniejszym mistrzem - Kolping Jarosław 0:3.

W turnieju drużynowym wystąpiła także ekipa z Waksmundu, która przeszła turnieje eliminacyjne i zameldowała się w Brzegu, lecz musiała uznać wyższość przeciwników - przegrywając z Bydgoszczą 2:3, Wrocławiem 0:3 i Międzyzdrojami 0:3, kończąc turniej na 13 miejscu

W Brzegu Dolnym rozgrywane były również gry indywidualne i deblowe. W tej drugiej konkurencji kolejne piąte miejsce przypadło zawodnikowi z Nowego Targu. Wiktor Klag w parze z Mikołajem Łukaszewskim z Torunia pokonali w pierwszej rundzie Aleksa Pakułe (Sieradz) i Kacpra Perkowskiego (Białystok) 3:0. W drugiej rundzie wygrali z Borysem Massalskim (Piaseczno) oraz Kacprem Weikumem (Warszawa) 3:0. W meczu o medal Wiktor z Mikołajem przegrali z Michałem Wandachowiczem (Międzyzdroje) i Alanem Kulczyckim (Grudziądz) 1:3.

W turnieju indywidualnym Wiktor zakończył zmagania na 9 miejscu, pokonując kolejno Kamila Sadowskiego z Grodziska Mazowieckiego 3:0 oraz Kacpra Totona z Ropczyce również 3:0. W meczu o „8” Wiktor przegrał z Arturem Gromkiem z Lidzbarka Warmińskiego 0:3.

W turnieju singlowym wystąpiła również Natasza Korczak, która w pierwszej rundzie pokonała Paulinę Godlewską z Kwidzyna 3:2, lecz w kolejnym meczu musiała uznać wyższość Emili Skiby z Rzeszowa 0:3. W pojedynkach o miejsce 17-24 przegrała z Mają Kurzawską z Torunia 1:3, kończąc turniej na miejscu 25-32.

Natasza w turnieju deblowym zdobyła 17 miejsce występując w parze z Mają Kurzawską.

opr/sles
 

Komentarze

reklama