04.03.2019 | Czytano: 1570

I liga zostaje w Nowym Targu

Kobiety KS Gorce Nowy Targ zrealizowały swoje zamierzone cele. Wygrywając mecz z Brzegiem Dolnym, na dwie kolejki przed zakończeniem drugiej rundy, utrzymały ligę w Nowym Targu.


Mecz z Brzegiem Dolnym był bardzo ważny w kwestii układu miejsc w tabeli. W pierwszej rundzie w Brzegu padł remis 5:5, ale niedosyt po tamtym meczu pozostał. Góralki wiedziały, że któraś z tych drużyn będzie walczyła w barażach o utrzymanie. Determinacja była podwójna. Mecz potoczył się zgodnie z planem z czterech pierwszych gier singlowych trzy padły łupem gospodyń, deble na remis, kolejna runda identyczna jak pierwsza, czyli kolejne trzy single dla nowotarżanek.

- Od kilku spotkań widać, że dziewczyny już czują się zdecydowanie pewniej w meczach. Nabyte doświadczenie z pierwszej rundy, zaprocentowało. W pierwszej rundzie zremisowaliśmy z Brzegu Dolnym, teraz we własnej hali pewnie wygraliśmy. Tydzień temu pokonaliśmy u siebie Nysę, z którą w pierwszym spotkaniu wysoko przegraliśmy. To cieszy i dobrze rokuje na przyszłość – podkreśla trener Gorców, Tomasz Kowalczyk.

KS Gorce Nowy Targ - MKS Rokita Brzeg Dolny 7:3
Punkty zdobyły:
Aleksandra Garb i Anna Cyrwus po 2,5 oraz Zuzanna Kowalczyk i Kamila Małysiak po 1

Panowie występujący w II lidze, wybrali się do Dukli by rozegrać 12 kolejkę z tamtejszą drużyną. Górale pokonali MOSiR Dukle 9:1.

Mecz do jednej bramki, rozpoczął się od efektywnego zwycięstwa wszystkich czterech singli w pierwszej rundzie, deble również na korzyść nowotarżan, więc przed drugą rundą singli górale cieszyli się ze zwycięstwa, ale mecz trzeba dograć do końca. Koncentrację stracił Tomasz Chyc oddając honorowy punkt gospodarzom.

UKS TKKF MOSiR Dukla - KS Gorce Nowy Targ 1:9
Punkty zdobyli: Tomasz Klag, Marek Mozdyniewicz, Jakub Czyszczoń po 2,5 oraz Tomasz Chyc 1,5.

opr/sles
 

Komentarze

reklama