19.02.2019 | Czytano: 1171

Sześć medali (+zdjęcia)

Po krótkiej przerwie nowotarscy pływacy wrócili do rywalizacji sportowej. Podczas zawodów o Puchar Solnego Miasta w młodszej grupie wiekowej bezkonkurencyjny był Szymon Tokarski.

Zwyciężył na dystansie 25 m stylem dowolnym i klasycznym. Jego wyniki razem ze srebrnym medalem Jeremiego Pastwy na dystansie 25 m stylem klasycznym dały zawodnikom UKS Delfin Nowy Targ drugie miejsce w klasyfikacji medalowej w grupie 9 lat i młodsi. Tokarski został także najlepszym zawodnikiem 9- letnim. Wśród młodszych zawodniczek w pierwszej dziesiątce na dystansach 25 m stylem klasycznym, grzbietowym i motylkowym uplasowały się: Maja Puźniak, Iga Gąsior, Tamara Trochimiuk, Aleksandra Węgrzyn i Julia Leśniakiewicz.

W grupie starszej (10 lat i starsi) złoto na dystansie 100 m stylem klasycznym wywalczyli Kacper Mastalski i Justyna Tokarska, a Aleksander Watycha na tym samym dystansie był drugi. Mastalski w klasyfikacji generalnej uplasował się na 3 miejscu wśród 11- latków.