17.12.2018 | Czytano: 2373

Dziesięć medali (+zdjęcia)

W trakcie rozgrywanych w Zabierzowie zimowych mistrzostw województwa małopolskiego 10 – 12 latków, zawodnicy UKS Delfin Nowy Targ wywalczyli dziesięć medali.

Ponad połowa krążków to zasługa Aleksandra Watychy, który po każdym swoim starcie stawał na podium. „Wypływał” trzy złote medale na dystansach 50 m, 100 m, i 200 m stylem klasycznym, a także srebrny medal na dystansie 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem zmiennym oraz brązowy na 200 m stylem zmiennym. W klasyfikacji końcowej „Najlepszy zawodnik – 11 lat” uplasował się na drugiej pozycji.

W gronie wicemistrzów województwa znaleźli się: Justyna Tokarska, która uzyskała drugi rezultat na dystansie 50 m stylem klasycznym, Hanna Węgrzyn – druga na dystansie 100 m stylem motylkowym oraz Kacper Mastalski – drugi na dystansie 50 m stylem klasycznym. Brązowym medalistą został Amadeusz Pastwa na dystansie 50 m stylem klasycznym.

Najlepsze wyniki pozostałych reprezentantów nowotarskiego klubu:
Bartłomiej Szyszka - 7 miejsce na dystansie 200 m stylem klasycznym,
Kacper Wielgus - 13 miejsce na dystansie 100 m stylem zmiennym,
Anastazja Wielkiewicz - 16 miejsce na dystansie 200 m stylem klasycznym,
Michał Madyda - 16 miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym.

W rywalizacji medalowej UKS Delfin Nowy Targ został sklasyfikowany na 6 pozycji na 18 startujących drużyn.