27.11.2018 | Czytano: 1165

Garb w czołówce GP (+zdjęcia)

Ostróda była gospodarzem II Grand Prix Polski juniorów i juniorek. Dobry występ zaliczyły zawodniczki nowotarskich Gorców.

Aleksandra Garb zakończyła zmagania na dziewiątym miejscu, wygrywając tzw. turniej pocieszenia. W meczu, który wyeliminował Olę z możliwości awansu do najlepszej ósemki turnieju zabrakło zaledwie zdobycia dwóch punktów. W pojedynku z turniejową czwórką Natalią Szymczyk, Ola prowadziła w setach 3:2, przegrywając szóstego seta 9:11, a decydującą partię przegrała 5:11 i całe spotkanie 3:4.

Zawody za udane mogą uznać młodsze koleżanki Oli. Zuzia Kowalczyk oraz Ania Cyrwus zakończyły turniej na miejscu 24-32, natomiast Kamila Małysiak na miejscu 57-64. Progres w porównaniu do I Grand Prix zaliczyły wszystkie cztery zawodniczki. Ola w I GPP była 17, Zuzia 56, a Kamila i Ania nie wystąpiły w turnieju głównym czyli były poza 64.

Najmłodsi adepci ping-ponga rywalizowali w I Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym skrzatów, który odbył się w Pierzchowie. Turniej wygrał Jan Mrugała, który nie przegrał seta. Szóste miejsce wywalczył Bartosz Kowalczyk. Najmłodsza zawodniczka turnieju Maja Klag sklasyfikowana została na siódmej pozycji. Antoni Kuros zakończył turniej na trzynastym miejscu, natomiast Michał Marduła był 17.

Materiał prasowy – opr/sles
 

Komentarze

reklama