20.11.2018 | Czytano: 2081

Udany początek sezonu (+zdjęcia)

10 i 11-letni zawodnicy UKS Delfin Nowy Targ rywalizowali w Małopolskiej Lidze Dzieci w Tarnowie – Memoriał Andrzeja Kiełbusiewicza.

Najlepiej z nowotarżan spisał się Aleksander Watycha, który zwyciężył w wyścigu memoriałowym na dystansie 100 m stylem klasycznym, a na dystansie 50 m stylem dowolnym był drugi. Indywidualnie na podium stanęli również Justyna Tokarska i Kacper Mastalski. Oboje wywalczyli drugie miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym i trzecie miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym.

Hanna Węgrzyn uplasowała się tuż za podium na czwartej pozycji na dystansie 200 m stylem dowolnym, a Konrad Gal był siódmy na dystansie 100 m stylem klasycznym.

Świetny wynik uzyskała nowotarska sztafeta 4x50 m stylem dowolnym - Justyna Tokarska, Hanna Węgrzyn, Kacper Mastalski, Aleksander Watycha – która ukończyła wyścig na trzeciej pozycji, tracąc tylko 0,6 sekundy do zwycięzców UKS SMS Galicja Kraków.
Pozostali zawodnicy uczestniczyli w zawodach o Puchar TG Sokół w Myślenicach. Tutaj bezkonkurencyjny okazał się Szymon Tokarski zdobywając dwa złote medale - na dystansie 25 m stylem dowolnym i klasycznym oraz srebrny medal na dystansie 25 m stylem grzbietowym.

Wśród młodszych dziewczynek na podium stanęły: Iga Gąsior - trzecia na 25 m stylem dowolnym i Maja Puźniak – druga na 25 m stylem grzbietowym. O podium otarła się sztafeta 8 i 9-latków na dystansie 4x 5 m stylem dowolnym w składzie: Iga Gąsior, Martyna Garbacz, Szymon Tokarski, Arkadiusz Smoleń.

W rocznikach 2009 - 2010 była prowadzona klasyfikacja wielobojowa (cztery starty na dystansie 25 m: styl dowolny, klasyczny, grzbietowy i motylkowy). W rywalizacji chłopców najlepszy był Szymon Tokarski – druga pozycja, a wśród dziewczynek Iga Gąsior - czwarte miejsce, Aleksandra Węgrzyn - 7 i Maja Puźniak - 10 miejsce.

W grupie starszej podium wywalczyli: Mateusz Karpiel – najwyższy stopień na 50 m stylem grzbietowym, Grzegorz Gal – stał na drugim stopniu po wyścigu na 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem klasycznym i Amadeusz Pastwa – trzecia lokata na 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem klasycznym.

W zawodach startowali również: Lena Tolala, Oliwia Świerczek, Julia Leśniakiewicz, Tamara Trochimiuk, Franciszek Leśnicki, Dawid Studentowicz, Jeremi Pastwa, Jakub Pieprzak, Jakub Cholewa, Filip Gut, Hubert Gut, Anastazja Wielkiewicz, Gabriela Sikora, Magdalena Zagata, Andrzej Rogowiec, Jakub Zagata, Bartłomiej Szyszka, Michał Madyda, Karol Piekarczyk, Oskar Bizub