25.09.2018 | Czytano: 1334

XI Międzynarodowy Turniej Judo w Wolbromiu.

Turniej trwał 2 dni. W sobotę odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski 2018 w kategoriach: Juniorów i Juniorek Młodszych oraz Turniej Rankingowy Młodzików i Młodziczek.

Zakopiański Klub Judo Yamabushi reprezentował Szymon Konopka oraz Łukasz Bentkowski. Ten pierwszy w kategorii wagowej do 73 kg uplasował się tuż za podium – na czwartym miejscu. Natomiast drugi z naszych zawodników – Łukasz zajął drugie miejsce w kategorii +81 kilogramów.

W następnym weekend Łukasz Bentkowski weźmie udział w Warsaw Judo Open – obecnie największym turnieju w Polsce.

W niedzielę zawodnicy z Zakopanego wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Dzieci w Judo o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom. Bardzo dobrze zaprezentował się Mateusz Stępiński, który wygrywając wszystkie walki przed czasem zwyciężył w swojej kategorii wagowej. Brawa należą się również Pawłowi Włosińskiemu oraz Klemensowi Papierzowi, którzy startując w jednej kategorii wagowej zajęli odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce.