10.09.2018 | Czytano: 2686

Nowotarscy Rzeźnicy najszybsi w Festiwalu Biegowym w Krynicy! (+zdjęcia)

W odbywającymi się Festiwalu Biegowym w Krynicy na koronnym dystansie 100 kilometrowym Ultramaratonie Wyszehradzkim / Biegu 7 Dolin, nowotarżanie Piotr Huzior, Piotr Biernawski oraz krakowianin Dominik Grządziel biegający razem jako ATTIQ Team/Salming, wygrali w debiutującej w tym roku konkurencji biegu drużynowego.

Formuła bardzo podobna do formuły biegu Rzeźnika - który, przypomnijmy - duet Piotrków wygrał w zeszłym roku - z tą tylko różnicą, że drużyny musiały być trzyosobowe. Cały skład musiał pokonać trasę razem, różnica na trasie między zawodnikami jednej drużyny nie mogła wynosić więcej niż 30 sekund.

Start odbywał się w sobotę o godzinie 3 nad ranem z Krynickiego deptaka, po czym trasa prowadziła przez Jaworzynę, Rytro do Przehyby, przez Piwniczną oraz Wierchomlę i Runek z powrotem do Krynicy. Zawodnicy startowali wspólnie z konkurencją biegu indywidualnego. Zespół prowadził od początku zawodów, z czasem zwiększając przewagę, która na mecie wyniosła ponad 30 minut nad następną drużyną!

30 - kilometrowy Bieg 7 Dolin wygrał niesamowity Kacper Kościelniak z Raby Niżnej, który w tym roku dołączył do ekstraklasy biegaczy górskich w Polsce.

W Festiwalu Biegowym wystartowało ponad 10 tysięcy biegaczy, sponsorem nagród była firma Tauron.

M. Ogórek
zdjęcia: Jacek Deneka / Ultralovers
 

Komentarzereklama