20.06.2018 | Czytano: 2021

Bienias stoczył walkę z rywalem o 10 kg cięższym (+zdjęcia)

Nowotarski Klub Sportów Walki gościł na Gali Silesian Fight Night w Mysłowicach. Podczas tej imprezy odbyło się 8 walk w formule K1 i MMA.

W walce wieczoru zaprezentował się nasz wychowanek Filip Bienias. Do pojedynku doszło w ostatniej chwili, a dokładnie pięć dni przed wydarzeniem. Bienias wskoczył w miejsce kontuzjowanego Krzysztofa Mariańczyka z Paco Team. Jego przeciwnikiem miał być znany z programu Warsow Shore nadawanego przez MTV Alan Kwieciński.

- Zgodziliśmy się na walkę, ponieważ Filip był w formie, którą utrzymywał jeszcze od Gali w Nowym Targu. Alan walczył już dla takich prestiżowych federacji jak FEN. Co prawda ustalony limit wagowy wynosił -75kg, a Bienias walczy w -71kg, ale górale są twardzi i lubią wyzwania. Niestety po przyjeździe na miejsce i oficjalnym ważeniu okazało się że celebryta Kwieciński waży 82kg, a to już kilka kategorii więcej niż nasz zawodnik. Był dylemat, ale nie po to przyjechaliśmy 160 km, żeby wracać bez niczego. Jest to na pewno patologia sportu dlatego będziemy z tym walczyć, Kwieciński został ukarany finansowo, a my podjęliśmy wyzwanie. Sama walka wyglądała tak jak przewidzieliśmy. Alan rzucił się na samym początku bijąc z całej siły i wykorzystując ogromną (8-10kg) różnicę wagi. Zawodnik NKSW miał przetrzymać szarże i ruszyć w drugiej rundzie. Tak też się stało, przetrzymaliśmy bombardowanie i zaczęliśmy odrabiać straty w drugiej rundzie, którą sędziowie ocenili już jako remisową. Starcie trzecie to dominacja Filipa Bieniasa, który mówiąc żargonem zajechał kondycyjnie Kwiecińskiego wygrywając rundę. Po niej sędziowie orzekli ostatecznie remis. Szkoda, że nie było dogrywki jako extra rundy. Cóż udowodniliśmy, że w sportach walki nie liczy się tylko masa i siła. Szacunek dla Filipa który stoczył już jubileuszowy, bo 50 pojedynek reprezentując NKSW i w dodatku z dużo cięższym przeciwnikiem – podsumował start Wojciech Hoły, który dodał: - Dziękujemy naszym partnerom za pomoc „straight line tattoo”, „Medical Clinic”, „Gorący Potok”, „Bukowski Rent a Car”, „Hotel Bystra-Białka”.

Opr/sles
 

Komentarzereklama