27.01.2009 | Czytano: 2173

Maniowy w finale!

W Nowym Sączu rozegrano finałowe turnieje juniorów młodszych i starszych w halowej piłce nożnej. W obu finałach wystąpiły cztery podhalańskie zespoły, mistrzowie i wicemistrzowie Podhala w hali. Najlepiej zaprezentowali się juniorzy młodsi Lubania Maniowy, którzy zajęli drugie miejsce i tym samym wywalczyli prawo gry w finałowym turnieju o puchar Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Maniowianie w swojej grupie eliminacyjnej zajęli drugie miejsce, ustępując pola nowosądeckiej Sandecji, z którą przegrali 0:3. Pokonali za to Ogniwo Sękowa 1:0 i zakwalifikowali się do półfinału. W półfinale znaleźli się również piłkarze Lubania Tylmaniowa, którzy wygrali swoją grupę, pokonując Gród Podegrodzie 1:0 i Stradomkę Skrzydlna 2:1.

W półfinałach Sandecja zwyciężyła 2:0 Limanovię, Glinik Gorlice w karnych (3:1) uporał się z Grodem Podegrodzie ( w regulaminowym czasie 1:1), a podhalańskich derbach Lubań Maniowy pokonał imienniczkę z Tylmanowej 2:1.

W trójzespołowym finale najlepszym zespołem okazał się Glinik, który pokonał 1:0 Sandecję i zremisował bezbramkowo z Lubaniem Maniowy. Maniowianie zremisowali 1:1 z Sandecją i tym samym zajęli drugie miejsce premiowane awansem do turnieju finałowego w Krakowie.

Lubań Maniowy wystąpił w składzie: Przemysław Sikora, Wojciech Firek, Łukasz Babiak, Dominik Gorlicki, Damian Firek, Przemysław Jarząbek, Paweł Klimczak, Krzysztof Ostachowski, Andrzej Słodyczka, Kamil Budz, Stanisław Kacwin. Trener Zbigniew Jaworski.

Lubań Tylmanowa sklasyfikowany został na miejscach 4-6 i wystąpił w następującym zestawieniu: Henryk Gołdyn, Michał Noworolonik, Bartłomiej Kasprzak, Bogusław Gołdyn, Piotr Kwit, Kamil Kurtyna, Michał Kwit, Bartosz Ligas, Roman Piszczek, Marcin Ziarkiewicz. Trener Marek Żołądź.

W juniorach starszych podhalański podokręg reprezentowały zespoły: Skalni Zaskale i Wiatr Ludźmierz. Bliżsi awansu byli futboliści z Zaskala, którzy awansowali do głównego finału i zajęli trzecie miejsce. Podopieczni Władysława Plewy - Daniel Szczepaniak, Nikodem Gacek, Arkadiusz Plewa, Marcin Król, Mateusz Król, Paweł Cudzik, Tomasz Bukowski, Paweł Mrowca – wyspecjalizowali się w rzutach karnych. Aż trzy razy z czterech spotkań wyłoniły zwycięzcę po rzutach karnych. Dwa razy lepsi w tym elemencie byli piłkarze z Zaskala. W grupie eliminacyjnej po zwycięstwie w karnych 2:1 ( w meczu 1:1) ze Startem Nowy Sącz i porażce również w karnych 3:4 z Glinikiem ( w meczu 1:1) awansowali do półfinałów, gdzie zwyciężyli w karnych 3:2 Sandecję Nowy Sącz ( w regulaminowym czasie 2:2). W finale po 0:3 ulegli piłkarzom z Limanowej i Gorlic. Obaj rywale Skalnych awansowali do turnieju finałowego w Krakowie.

W eliminacjach przepadł Wiatr (Dawid Maciaś, Marcin Borkowski, Daniel Mikoś, Mariusz Maciaś, Paweł Luberda, Arnold Cebulski, Wojciech Żądło, Piotr Kopeć, Adam Czaja, Łukasz Podgórski, Marcin Strama; trener Adam Maciaś), po porażkach z Limanovią 0:1 i Dunajcem Nowy Sącz 1:2.