06.05.2018 | Czytano: 2695

Pięć medali (+zdjęcia)

W zakończonych mistrzostwach Polski kadetów w ramach XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych nowotarscy pingpongiści zdobyli pięć medali.

Mistrzostwo Polski w grze podwójnej wywalczyła Zuzia Kowalczyk grając w parze z Martyną Stachniak z Przemyśla, zdobywając drugi medal w mistrzostwach, pierwszy - brązowy - zdobyła w turnieju drużynowym z Kamilą Małysiak. W turnieju indywidualnym Zuzia zakończyła turniej na piątej pozycji, podobnie w turnieju gier mieszanych w parze z Szymonem Kolasą.

Wicemistrzostwo kraju w singlu wywalczył Szymon Kolasa, przegrywając bardzo pechowo finał z Jakubem Kwapisiem z Rawy Mazowieckiej 3:4, chociaż prowadził 3:1. Szymon do srebra dorzucił medal brązowy w grze deblowej w parze Dawidem Kosmalem z Limanowej. Drużyna chłopców w składzie: Szymon Kolasa, Maciej Kowalkowski oraz Damian Różański zakończyła zmagania na piątym miejscu, natomiast drugi garnitur Gorców dziewcząt w składzie Natalia Mensfeld z Karoliną Ścieszką sklasyfikowana została na miejscach 13-16.

- gra podwójna (w parze z Zuzanną Madej z Działdowa) 17-32
- gra mieszana (w parze z Kamilem Wodniakiem z Piotrowic) 33-64.

Luboniu wystartowała rekordowa liczba zawodników z KS Gorce w historii mistrzostw Polski. W tych prestiżowych zawodach, gdzie startuje 16 drużyn dziewcząt i chłopców oraz 64 zawodników i zawodniczek wyłonionych z eliminacji wojewódzkich, Gorce reprezentowało 7 zawodników. Gorce zajęło w klasyfikacji klubowej drugie miejsce w Polsce ulegając minimalnie Krakowskiej Bronowiance. Jest to jeden z największych sukcesów Klubu.