10.04.2018 | Czytano: 1021

Debiut najmłodszych pływaków (+zdjęcia)

Najmłodsi zawodnicy UKS Delfin Nowy Targ debiutowali w miniony weekend w Małopolskiej Lidze Dzieci w Nowym Sączu.

Kacper Mastalski i Justyna Tokarska wywalczyli drugie miejsce, Kacper na dystansie 50 m stylem klasycznym i dowolnym a Justyna na 50 m stylem klasycznym. O podium otarł się Piotr Gniadek, zajmując czwarte miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym (wszyscy w kategorii 10-latków).

Nie zawiedli także starsi i bardziej doświadczeni zawodnicy. Aleksander Watycha był najlepszy na 100 m stylem klasycznym i trzeci na 100 m stylem zmiennym, Hanna Węgrzyn zakończyła rywalizację na 100 m stylem dowolnym na czwartej, a 100 m stylem zmiennym na piątej pozycji, Mateusz Karpiel w konkurencji 100 m stylem grzbietowym był szósty a 100 m stylem zmiennym zakończył na ósmym miejscu.

Świetny występ zaliczył Szymon Tokarski, który jako 8-latek zajął 7 lokatę na dystansie 50 m stylem klasycznym w kategorii 10-latków i młodszych.

Najmłodsze zawodniczki, Martyna Garbacz i Zosia Darowska na dystansach 50 m stylem klasycznym i dowolnym uplasowały się w drugiej dziesiątce.