27.03.2018 | Czytano: 1119

Dziewięć medali (+zdjęcia)

W hali MOSiR w Krośnie został zorganizowany Ogólnopolski Turniej Karate przez Klub Sportowy BUDO. Zgromadził on 178 zawodników z 17 klubów.

W kategoriach wiekowych dzieci i młodzieży do 18 lat rozegrano 14 kategorii kata i 21 kategorii kumite rozdając 140 statuetek i 30 medali. Turniej był okazją do nagrody dla sensei Filipa Szellera w uznaniu jego osiągnięć. Zostały wręczone również podziękowania dla sponsorów oraz Przewodniczącej Komisji Kultury i Sportu pani Annie Dubiel która uczestniczyła w dekoracji zwycięzców. Z YOKOZUNY w turnieju wystartowało sześciu zawodników i zdobyli oni dziewięć medali. Zuzanna Mroczka brąz w kata i srebro w kumite, Jan i Franciszek Kaminscy złoto w kata w swoich kategoriach, Eryk Wyrostek srebro w kumite, Nadia Wyrostek złoto w kumite i brąz w kata, Adam Gniadek brąz w kumite i złoto w kata.