20.02.2018 | Czytano: 1767

Trzy razy brąz

Bardzo pracowity weekend mieli tenisiści stołowi KS Gorce. W Czeskim Hodoninie odbył się bardzo prestiżowy turniej dla młodzieży. Zjechały się wszystkie potęgi tenisowego świata włącznie z reprezentacją Chin i Japonii.

W turnieju wystąpił wychowanek Gorców powołany do reprezentacji Polski, Szymon Kolasa. Był to czwarty występ Szymona z orzełkiem na piersi, ale dopiero pierwszy w tak prestiżowych zawodach. Szymek w parze z Maciejem Kubikiem z Warszawy zdobył dwa brązowe medale, w turnieju drużynowym oraz w turnieju deblowym. W obydwu konkurencjach Polacy musieli uznać wyższość reprezentacji Chin, którzy pozbawili ich walki o złoty medal. W drużynie, Polacy pokonali reprezentacje Austrii 3:0, Szwecji 3:0 oraz Czechów 3;1, w meczu o finał ulegli Chińczykom 0:3. W deblu pokonali Portugalczyków 3:0, Szwedów 3:1, Włochów 3:1, przegrywając z Chińczykami 0:3. Szymon wystąpił również w turnieju indywidualnym, który składał się fazy grupowej i pucharowej. W pierwszej części turnieju Szymon odniósł dwa zwycięstwa, 3:0 pokonał Erika Huzsvara z Węgier oraz Paulo Guilherme z Portugali, awansując z pierwszego miejsca w grupie eliminacyjnej do drugiej części turnieju. W fazie pucharowej, zwycięstwo dawało awans do najlepszej 32 turnieju, Szymon przegrał z Patilem Deepit z Indonezji 1:3. Szymek zakończył turniej w przedziale 33-64. Turniej zdominowali Chińczycy. Na 12 konkurencji, 11 wygrali reprezentanci Chin, w jednej kategorii złoty medal przypadł reprezentacji Japonii.

Gdy Szymon reprezentował Polskę na turnieju w Czechach, młodsi jego koledzy z klubu uczestniczyli w III Grand Prix Polski młodzików w Białymstoku. Świetne zawody rozegrała Ania Cyrwus zdobywając trzecie miejsce, potwierdzając wysoką dyspozycję utrzymującą ją w ścisłej czołówce w Polsce w kategorii młodziczek. Ania przeszła przez grupę eliminacyjną jak burza pokonując kolejno: Maję Kurzawską z Torunia 3:0, Kamilę Kliszek z Arka Ryki 3:0, Natalię Gaworską z Wrocławia 3:0. W fazie pucharowej o „16” Ania wygrała z Natalią Bogdanowicz z Lidzbarka Warmińskiego 3:1. O „8” Ania pokonała Zuzannę Tomanek z Mysłowic 3:0, w ćwierćfinale zwyciężyła Martę Drąg z Chełmna 3:0, a w meczu półfinałowym przegrała z późniejszą zwyciężczynią turnieju, Zuzanną Wielgos z Kąkolówki 0:3.