23.01.2018 | Czytano: 1256

Dwa zwycięstwa i remis (+zdjęcia)

Mecz z krakowską Bronowianką rozpoczął maraton trzech ważnych meczów, które przyszło Gorcom rozegrać w ciągu czterech dni.

Tabela wskazywałaby, że mecz będzie z gatunku łatwych. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Mecz rozpoczął się od remisu po pierwszych grach singlowych, deble też na remis, kolejne dwa mecze to popis gospodarzy i objęcie przez nich prowadzenia 5:3. Ostatnie dwa pojedynki to huśtawka nastrojów. Klag grając na pierwszym stole przegrywał z Karmolińskim 0:2 w setach, ale zdołał obrócić losy spotkania wygrywając 3:2. W tym samym czasie Jakub Czyszczoń przegrywał z Ukraińcem Kuzmenko 1:2 i również wygrał w pięciu partiach. ustalając wynik spotkania 5:5.

KS Bronowianka Kraków - KS Gorce Nowy Targ 5:5
Punkty dla Gorców zdobyli: Tomasz Klag 2,5 Jakub Czyszczoń i Szymon Kolasa po 1 oraz Marek Mozdyniewicz 0,5

Kolejnym rywalem była drużyna z Krosna, która w tabeli plasowała się na trzecim miejscu. Po pierwszych grach singlowych Gorce prowadziły 3:1, kluczowy moment spotkania rozegrał się na pierwszym stole, gdy do gry podeszli Klag - Jurczak w rywalizacji między tymi zawodnikami przez ostatnie trzy lata trzykrotnie zwyciężał zawodnik z Krosna, lecz tym razem lepszy okazał się trener nowotarskiego zespołu. Również świetne zawody rozegrał młodziutki Kolasa zdobywając komplet punktów, szczególnie gra z Wiśniewskim mogła podobać się kibicom.

KS Gorce Nowy Targ - KSTS MOSiR Karpaty Krosno 7:3
Punkty dla Gorców zdobyli: Szymon Kolasa 2,5 Tomasz Klag 2, Jakub Czyszczoń 1,5 Marek Mozdyniewicz 1

Ostatnim spotkaniem nowotarskiej drużyny był mecz z Witmarem-Podwawelski Kraków. Mecz ten rozpoczął się zupełnie inaczej niż dwa poprzednie. Gorce po pierwszych grach singlowych przegrywali 1:3. W nowotarskim obozie pojawiła się chwila zwątpienia i brak wiary w zwycięstwo. Po ostrej przemowie trenera Tomasza Kowalczyka i wiceprezesa Piotra Głąbińskiego, gospodarze zaczęli odrabiać straty. Najpierw wygrywając dwie gry podwójne. Ostatnie gry singlowe to popis gospodarzy.

KS Gorce Nowy Targ - KS Witmar-Podawawelski Kraków 6:4
Punkty dla Gorców zdobyli: Marek Mozdyniewicz 2,5 Tomasz Klag i Szymon Kolasa po 1,5 oraz Jakub Czyszczoń 0,5

Gorce kończą pierwszą rundę na drugim miejscu z dorobkiem 21 pkt i stosunkiem meczy 94:26, tracąc trzy punkty do lidera - PKS Kolping Jarosław 3 pkt.

Opr/sles
Zdjęcia Szymon Pyzowski

 

Reklama

Komentarze

reklama