26.11.2017 | Czytano: 1451

Kolasa najlepszy w Wałbrzychu

Kolejny sukces dopisuję do swojej kariery pingpongista Gorców, Szymon Kolasa. Wygrał II Grand Prix Polski kadetów w Wałbrzychu.

Szymon w turnieju zwyciężył ośmiokrotnie pokonując w grupie eliminacyjnej Miłosza Plewika z Bełżyc 3:0, Mateusza Żelengowskiego ze Świebodzina 3:0, Alana Kulczyckiego z Grudziądza 3:1. W turnieju głównym Szymon wygrał z Piotrem Krukarem z Krosna 4:0, pokonał Patryka Bieleckiego z Niedrzwicy Dużej 4:1, zwyciężył Jakuba Matkowskiego z Wrocławia 4:2. W półfinale okazał się lepszy od turniejowej „jedynki” Dawida Kosmala z Limanowej, pokonując go 4:0. W finale nie dał najmniejszych szans Patrykowi Dziubie ( 4:0). W turnieju wystąpili również: Zuza Kowalczyk (17 miejsce), Ania Cyrwus ( 18), Kamila Małysiak ( 33-40).

Z kolei Gdów był gospodarzem pierwszego wojewódzkiego turnieju klasyfikacyjnym skrzatów. Turniej wygrał Jasiu Mrugała, na czwartej pozycji sklasyfikowano Franciszka Klaga, a Bartosz Kowalczyk był 8. W kategorii dziewcząt drugie miejsce wywalczyła Maja Lech.