30.10.2017 | Czytano: 1536

Kowalczyk na najwyższym stopniu podium

Zuzanna Kowalczyk (Gorce) okazała się najlepsza w drugim wojewódzkim turnieju klasyfikacyjny kadetek. W zawodach wzięło udział 19 dziewcząt.

Nie tylko Zuza świetnie się zaprezentowała, ale także jej koleżanki klubowe rozegrały świetny turniej. Obok niej na podium stanęły – Anna Cyrwus i Kamila Małysiak. Kolejne miejsca nowotarżanek: 8. Natalia Mensfeld, 9 – 12. Karolina Ścieszka, 13-16. Natasza Korczak.

Kadeci - pod nieobecność Szymona Kolasy, który udział w Grand Prix ma zapewniony z rankingu – nie zdołali się przebić do pierwszej ósemki. Maciej Kowalkowski i Damian Różański sklasyfikowani zostali na miejscach 9-12, a Wiktor Klag i Grzegorz Długopolski uplasowali się na miejscach 13-16. Wśród 54 startujących na miejscach 33-40 znalazł się Kacper Kwiatkowski.

W Nowym Targu z kolei spotkali się młodzicy, by włączyć się o prawo startu w Grand Prix w drugim wojewódzkim turnieju klasyfikacyjnym, gdzie z rankingu wystartuje Anna Cyrwus. W turnieju wzięło udział 15 dziewcząt i 37 chłopców. W zawodach po raz drugi w tym sezonie zwyciężyli Zuzanna Syrda (Bronowianka Kraków) i Kacper Turecki (UKS Gryf Gdów). Natalia Korczak z Gorców była druga, a Oliwia Koczałko (Tornado Waksmund) – siódma. Martyna Kamińska (Tornado) – skalsyfikowana została na miejscach 9-10. Iwona Kolasa (Tornado) – 11-12, Maja Lech - 13-14, a Giorgia Franciotti (obie Gorce) – 15-16.

W turnieju chłopców najwyżej sklasyfikowany został Wiktor Klag ( 7 miejsce). Kolejne miejsca zawodników Gorców: 9-12. Michał Kowalczyk, 13-16. Bartłomiej Mrugała, 25 -32. Piotr Gniadek, Krzysztof Jachymiak, Franciszek Zaniewski, 33-40. Franciszek Klag, Jan Mrugała.