17.09.2017 | Czytano: 1300

Wyjazdowa wygrana

Tenisistki stołowe Gorców zrehabilitowały się za ubiegłotygodniową, inauguracyjną przegraną we własnej hali z AZE UE II Wrocław 3:7 i w drugiej kolejce spotkań rozgrywek grupy południowej I ligi odniosły wyjazdowe zwycięstwo z RKS Cukrownik OKA Chybie.

Nowotarżanki wygrały, mimo iż w ich składzie zabrakło Izabeli Godlewskiej, którą dzielnie zastępowała młodziutka Ania Cyrwus. Wynik końcowy jest nieco mylący z przebiegu spotkania. Zdecydowana większość pojedynków była bardzo wyrównana. Cztery razy zwycięzca wyłaniał się w tie-breaku. Nowotarżanki zaczęły od trzech zwycięstw w pierwszych czterech grach singlowych. Noga podwinęła się jedynie Cyrwus. Na uwagę zasługuje wyczyn Pauliny Pęksy, która w starciu z Jolantą Pękalą przegrywała już 0:2 w setach, by w trzech kolejnych partiach przechylić szalę zwycięstwa. Deble też padły łupem nowotarżanek. Pęksa w parze z Cyrwus swój mecz wygrały bez straty seta. Z kolei Zuzanna Kowalczyk z Aleksandrą Garb stoczyły morderczy, pięciosetowy bój, który skończył się dla nich szczęśliwie. Gorce do zwycięstwa potrzebowały więc jeszcze tylko jednego wygranego meczu w ostatnim rzucie gier singlowych. Szybko dorzuciła go Pęksa po wygranej nad Karoliną Tokarczyk, a pieczę na zwycięstwie postawił Aleksandra Garb, ogrywając Sandrę Hentał.

RKS Cukrownik OKA Chybie – KS Gorce Nowy Targ 3:7
I stół: Karolina Tokarczyk – Aleksandra Garb 0:3 (-2, -11, -10); Jolanta Pękala – Paulina Pęksa 2:3 (5,9,-7,-6,-9); Tokarczyk – Pęksa 1:3 (-9,-4,12,-5); Sandra Hentał – Aleksandra Garb 2:3 (7,-7,11,-8,-12)
II stół: Magdalena Mazur – Anna Cyrwus 3:0 (5,8,5); Monika Narolewska – Zuzanna Kowalczyk 2:3 (-6,9,-6,7,-7); Narolewska – Cyrwus 3:0 (7,6,10); Mazur – Kowalczyk 3:0 (11,8,13).
Deble: Pękala/Tokarczyk – Pęksa/Cyrwus 0:3 (-15,-4,-9); Narolewska/Mazur – Kowalczyk/Garb 2:3 (-9,12,-9,12,-10)