25.01.2009 | Czytano: 1117

Medalowe żniwo

W Ustrzykach Dolnych rozegrane zostały zawody o Puchar Bieszczadów, zaliczane do Pucharu Polski, a dla kategorii młodzieżowych były to eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Oprócz kadrowiczów wystartowali w nich wszyscy najlepsi w kraju, w tym biegacze i biegaczki z Podhala. „Podhalańczyków” nie zabrakło na podium.

W rywalizacji seniorów, w biegach na 10 km stylem klasycznym i 15 km stylem dowolnym, najszybszy był zawodnik gospodarzy Kamil Fundanicz. W obu tych biegach na drugiej pozycji do mety dobiegał Grzegorz Kucek z Porońca Poronin. W pierwszym biegu do najwyższego stopnia podium zabrakło mu pół minuty, a w drugim wyścigu już tylko 5 sekund.

W skromnej obsadzie rozgrywano zawody seniorskie kobiet. Dwa zwycięstwa odnotować należy Monice Fundanicz (Halicz), która zarówno z „klasyku” jak i stylem dowolnym wyprzedziła reprezentantkę AZS Zakopane - Alicję Mrowcę.

W biegu juniorów na 10 km stylem klasycznym zwyciężył Janusz Zając (Regle Kościelisko), który o 26 sekund był szybszy od Marcina Rzeszótki (Klimczok Bystra). Na trzeciej pozycji finiszował Jan Antolec (Poroniec Poronin), a czwarty do mety dotarł Michał Wróblewski (AZS Zakopane). Medale zawisły też na szyjach Podhalańczyków po biegu na 15 km stylem dowolnym. Bezkonkurencyjny był Antolec, który uzyskał czas lepszy o ponad półtorej minuty od Wróblewskiego.

W zmaganiach juniorów młodszych, w biegu na 7,5 km stylem dowolnym zwyciężyła Magdalena Kozielska (Regle Kościelisko). Natomiast w stylu klasycznym (5 km) Sylwia Górnik (AZS Zakopane) była druga. Do zwycięskiej Eweliny Marcisz (Halicz) straciła ponad minutę. Również drugi w rywalizacji chłopców na 10 km techniką dowolną byłc Andrzej Nędza Kubinie (Regle).

W zmaganiach najmłodszych zawodników (rocznik 1995–96) dwukrotnie tuż za podium, na czwartym miejscu, plasował się Mateusz Chowaniak (Regle Kościelisko). W stylu klasycznym do medalu zabrakło mu trzy sekundy. W gronie dziewcząt w tej kategorii z podhalańskich biegaczek najlepiej spisała się Joanna Rysula (Regle Kościelisko), która była piata na dystansie 2 km klasykiem.

Stefan Leśniowski

Komentarze

reklama