15.05.2017 | Czytano: 1318

Wspaniały sukces nowotarżan (+zdjęcia)

W Wieliczce odbył się VII Międzynarodowy turniej karate kyokushin o Puchar Dolny juniorów, młodzików, kadetów i dzieci. Turniej zgromadził ponad 300 zawodników i zawodniczek z 30 ośrodków z całej Polski.

Nowotarska Yokozuna odniosła ogromny sukces na tych zawodach zdobywając drużynowo piąte miejsce, a wspaniałe reprezentowali ją: Jan Kamiński, Franciszek Kamiński, Zuzanna Mroczka, Adam Gniadek, Szymon Aksamit, Maksymilian Rapacz. Złoto w drużynie zdobyli: Franciszek Kaminski w konkurencji kata dzieci- na 13 zawodników, Zuzanna Mroczka w kategorii kumite kadetek do 35 kg, Szymon Aksamit w. kategorii kumite kadetów powyżej 55 kg. Po srebro sięgnęli Jan Kamiński w kategorii dzieci w konkurencji 5 technik - na 15 startujących zawodników oraz Zuzanna Mroczka tym razem kategorii kata kadetek. Z kolei brąz zdobył Adam Gniadek w kategorii kumite kadetów do 55 kg. Najmniej szczęścia miał Maksymilian Rapacz ,który wszedł do finału kata jednakże ostatecznie uplasował tuż za podium zdobywając 4 miejsce.

Turniej w Wieliczce był wstępną kwalifikacja naszych zawodników do udziału ich w Pucharze Polski w drugiej połowie roku. Koszty udziału częściowo pokryte zostały z dotacji Gminy Miasto Nowy Targ.