31.03.2017 | Czytano: 1880

Gorce zagrają w barażach o I ligę! (+zdjęcia)

Trzynastka nie okazała się pechowa dla pingpongistów Gorców. Odnieśli trzynaste z rzędu zwycięstwo, ale jakże ważne, pieczętujące grę w barażach o prawo gry w pierwszej lidze.

Ponad dwie godziny trwało spotkanie z podtekstem. Otóż w zespole Slopnic występowało dwóch wychowanków Gorców – Paweł Obrochta i Damian Magulski. Ich zespół bardzo wysoko zawiesił poprzeczkę gospodarzom. Już pierwszy rzut gier singlowych wróżył duże emocje. Zaczęło się od wygranej w trzech setach kapitana Gorców, Marka Mozdyniewicza nad Adrianem Kaimem. Mozdyniewicz zaimponował w trzeciej partii, w której przegrywał już 1:6, by ostatecznie zwyciężyć 11:7. W tym samym czasie na drugim stole fantastyczny bój stoczyli lider Gorców - Tomasz Klag z doświadczonym Pawłem Madzulą. Rozstrzygnął się on w tie breaku. Wygrał Klag, popisując się fantastycznym finiszem, „wyciągając” wynik z 1:6 na 13:11. Gospodarze prowadzili 2:0, ale goście nie pasowali i wygrali kolejne pojedynki singlowe. Magulski gładko rozprawił się z Marcinem Wąsikiem, a Obrochta ograł w czterech setach Jakuba Czyszczonia. Kuba prowadził w ostatnim secie 10:7, a mimo tego odszedł od stołu pokonany 10:12. Przegral pięć kolejnych piłek! No cóż byli zawodnicy Gorców nie mieli litości.

Bardzo istotny wpływ na wynik końcowy miały gry deblowe. Ku uciesze gospodarzy, oba zakończyły się ich zwycięstwem 3:1. Warto odnotowania wyczyn duetu Mozdyniewicz - Klag, który czwartego seta potyczki z Madzulą i Obrochtą wygrał do zera!

Piąty punkt dla gospodarzy dorzucił Klag po szybkiej wygranej nad Obrochtą. Jednak na drugim stole Magulski wyszedł zwycięsko ze starcia z Mozdyniewiczem, który w czwartym secie roztrwonił prowadzenie 6:2. Gorce nie mogły być więc pewne zwycięstwa. Potrzebowały do tego jednej wygranej w dwóch ostatnich pojedynkach. Udało się! Czyszczoń pokonał 3:1 bardzo niewygodnego dla niego Madzulę.

- Bardzo trudne spotkanie. Jedno z najtrudniejszych z dotychczas rozegranych. W kilku pojedynkach dopisało nam szczęście. Wyniki meczów tak się ułożyły, że na trzy kolejki przed końcem już zapewniliśmy sobie pierwsze miejsce w tabeli i tym samym grę w barażach o awans do I ligi. Zeszło z nas ciśnienie, ale gramy dalej. Chcemy kontynuować serię zwycięstw. Zakończyć sezon bez straty punktu, byłoby fajnym osiągnięciem - ocenił Tomasz Klag.

Gorce Nowy Targ – Spektrum Słopnice 6:4
Punkty dla Gorców: Tomasz Klag 2,5, Marek Mozdyniewicz 1,5, Jakub Czyszczoń 1,5, Marcin Wąsik 0,5.