15.03.2017 | Czytano: 2003

Medale karateków (+zdjęcia)

W MOSiR w Przeworsku odbyły się mistrzostwa makroregionu południowego i międzywojewódzkie mistrzostwach młodzików Kyokushin Karate. Uczestniczyło z udziałem 270 zawodników reprezentujących 31 ośrodków.

Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kumite WKF – olimpijskie, kumite semi i full contact oraz kata w kategoriach wiekowych - seniorzy, juniorzy, juniorzy młodsi oraz młodzicy. Nowotarską Yokozunę reprezentowało siedmiu zawodników: Adrian Sobolak – kumite WKF seniorów open, Iglar Hubert kumite seniorów -80 kg, Maksymilian Rapacz kata i kumite juniorów, Jakub Łabuz, Adam Gniadek, Amelia Leska, Aleskandra Kulpa w kategorii młodzicy, wszyscy kata i kumite oraz trener instruktor Ewa Pawlikowska.

Bardzo dobrze zaprezentował się Adrian Sobolak, który zawalczył bardzo technicznie i zajął pierwsze miejsce w swojej konkurencji. Należy dodać, że konkurencja kumite karate WKF – karate olimpijskie - po raz pierwszy rozegrana została na mistrzostwach makroregionu. Z kolei Hubert Iglar startujący w kategorii seniorów kumite full contact do 80 kg zajął trzecie miejsce. Junior Maksymilian Rapacz świetnie wypadł w konkurencji kata pokazując swoim rywalom, że to on jest najlepszy w tej konkurencji. Niestety jednak w kumite, już w walkach eliminacyjnych musiał uznać wyższość swojego kolego z Nowego Sącza - Klemensa Ogórka. W kategorii młodzików najlepiej wypadł Jakub Łabuz, który zajął miejsce w kumite semi kontakt -50 kg, oraz Adam Gniadek który uplasował się na trzeciej pozycji i Aleksandra Kulpa w kumite odpadły już w walkach eliminacyjnych. Najlepszy w kata w kategorii młodzików okazał się Adam Gniadek, który przeszedł do drugiej tury i ostatecznie zajął siódme miejsce. Udział w zawodach częściowo pokryty został z dotacji Gminy Miasto Nowy Targ.