11.10.2009 | Czytano: 2799

Siedem medali Podhalańczyków na mistrzostwach UK

Na dzień przed mistrzostwami Polski seniorów swoje mistrzostwa skokach i kombinacji norweskiej rozegrali następcy naszych mistrzów juniorzy młodsi i młodzicy. Podhalańczycy na mistrzostwach UKS-ów wywalczyli 7 medali.

W kategorii juniorów D zarówno skoki jak i kombinację wygrał Krzysztof Dziadoń z Wisły Zakopane. Dziadoń do biegu wystartował jednocześnie z Michałem Podżorskim z Wisły Ustronianki, bo do kombinacji zaliczany był pierwszy skok z konkursu skoków. Obaj zawodnicy tylko przez pierwsze okrążenie biegli razem, na drugim Dziadoń z łatwością oderwał się od Podżorskiego i wygrał z dużą przewagą nad Michałem Milczanowskim, który na ostatnim okrążeniu wyprzedził zawodnika z Wisły Ustronianki. Czwarte miejsce w kombinacji zajął Krzysztof Leja, który w skokach zajął ex quo 3 miejsce, ale do biegu wystartował z dalszej pozycji, bo pierwszy skok miał zdecydowanie słabszy od pierwszej dwójki.
W starszej kategorii skoki wygrał Aleksander Zniszczoł. Zresztą kolejność na podium była identyczna jak na rozegranym dzień wcześniej Pucharze Lotosu. Zniszczoł w biegu do kombinacji nie wystartował. Na 5 kilometrową trasę ze startu jednocześnie ruszyli Stanisław Biela z UKS Sołtysianie Stare Bystre i Jakub Przybyła z UKS Regle Kościelisko. Długo biegli razem, ale lepiej czujący się w biegu Biela w końcu oderwał się od rywala i wygrał niezagrożony. Jakub Przybyła też nie musiał wkładać w ten bieg maksimum sił a mimo to pewnie zajął 2 miejsce. Za jego plecami trwała zacięta walka o brązowy medal. Dzięki znakomitemu biegowi zdobył go Mateusz Kojzar. Pokonał nieznacznie Damiana Urbasia. Najlepszy czas w biegu uzyskał jednak Marcin Budz. Wystartował jednakże z dalekiej pozycji i wystarczyło to tylko do zajęcia szóstej lokaty.
Skoki.

Krzysztof Leja zajął w skokach 3 miejsce, w kombinacji był 4

K-65. Junior D: 1. Krzysztof Dziadoń (Wisła Zakopane/UKS Chochołow) 233,4 (67, 66,5), 2. Michał Milczanowski (TS Zagórskie Zakucie/SMS Szczyrk) 231,8 (66, 68,5), 3. Łukasz Podżorski (Wisła Ustronianka/UKS Centrum) 230, 8 (68, 5), Krzysztof Leja (AZS Zakopane/SMS Zakopane) 230,8 (64, 68), 5. Przemysław Kantyka (Klimczok Bystra/UKS Orzeł Wilkowice) 208,0 (60,5, 64), 6. Mateusz Hulbuj (PKS Olimpijczyk Gilowice).

K-85: 1. Aleksander Zniszczoł (Wisła Ustronianka/UKS Centrum) 234,0 (86,5, 87), 2. Jakub Przybyła (UKS Regle Kościelisko) 223,5 (84, 85,5), 3. Stanisław Biela (UKS Sołtysianie Stare Bystre) 221,0 (84,5, 84,5), 4. Kamil Byrt (Wisła Ustronianka/UKS Centrum) 210,5 (82,5, 81), 5. Krzysztof Biegun (Sokół Szczyrk/UKS Orlik Szczyrk) 209,5 (82,5, 81), 6. Kamil Gałysa (AZS Zakopane/UKS Regle Kościelisko) 204,0 (80, 81).

gdy Krzysztof Dziadoń kończył biegi to inni mieli do pokonania jeszcze kolejne okrążenia

Kombinacja norweska. Junior D: bieg 3 km: 1. Krzysztof Dziadoń, 10.11,3, 2. Michał Milczanowski +33,7, 3. Łukasz Podżorski +57,9, 4. Krzysztof Leja +1.23,4, 5. Dominik Juraszek (Wisła Ustronianka/UKS Centrum) +2.17,8, 6. Piotr Byrski (Wisła Zakopane/UKS Krokus Ciche) +2.35,9.

Jakub Przybyła (32) i Stanisław Biela (31) większość dystansu pokonali biegnąc razem

Junior C bieg 5 km: 1. Stanisław Biela 16.58,8, 2. Jakub Przybyła +1.05,1, 3. Mateusz Kojzar (Wisła Ustronianka/UKS Centrum) +1.24,9, 4. Damian Urbaś (UKS Sołtysianie Stare Bystre) +1.32,3, 4. Jan Łowisz (AZS Zakopane/UKS Regle Kościelisko) +2.20,0, 6. Marcin Budz (UKS Regle Kościelisko) 2.24,1.