08.10.2009 | Czytano: 1882

Brakuje doświadczenia (+zdjecia)

- Zdajemy sobie sprawę, że urwanie każdego punktu będzie naszym sporym sukcesem. Dysponujemy zdecydowanie mniejszym repertuarem zagrań niż nasze rywalki. My się ogrywamy. Mamy ciut większe szanse na wygranie jednego pojedynku. Określiłbym je na 15% - mówił przed meczem trener Gorców, Tomasz Klag.

Nowotarżanki nie urwały punktu, ale wygrały seta. To już drugi set w ekstraklasowych rozgrywkach. Tym razem również wygrała go Maja Krzewicka, na przewagi z Martą Smętek, zawodniczką utytułowaną jeśli chodzi o młodzieżowe czempionaty, reprezentantką kraju w tych kategoriach wiekowych. Jej największym sukcesem było wicemistrzostwo Polski w deblu z Chinką Xu Jie. Maja w drugim secie prowadziła 5:3, 7:4 i 10:8, by przegrywać 10:11. Wygrała jednak trzy ostatnie piłeczki. W trzech pozostałych setach wygrała 13 piłeczek, a więc tyle ile w zwycięskim secie. W tych partiach Majka miała problemy z odbiorem serwisu. Trudno było jej utrzymać piłeczkę na takiej wysokości, by kontynuować wymianę.

- Liczyłam na coś więcej – powiedziała po walce Maja Krzewicka. – Nie mogłam sobie poradzić z jej serwem. Ma niewygodny czop na okładzinie.

- Majka miała problemy z górną rotacją. Jedynie przy siatce dobrze sobie radziła. Technicznie nie ustępowała rywalce, ale doświadczenie wzięło górę – twierdzi Tomasz Klag.

To był jednak drugi pojedynek wieczoru. W pierwszym zmierzyła się Iza Godlewska z Chinką Li Liu, która od trzech sezonów przebywa w naszym kraju. Zaczęła ekstraklasową przygodę z Rafaello Kazimierza Wielka. W ubiegłym sezonie wygrała 23 pojedynki, a tylko osiem przegrała. Już pierwsze piłki pokazały, iż jest bardzo mocna z forhandu. – Reszta do opanowania – dorzucił nestor nowotarskiego pingponga, Jan Sowiński. – Top spin ze stołu wygrywa, a Iza dolnej rotacji nie czuje – zauważył.

Niemniej z postawy Izy należy być zadowolonym. Stoczyła trzy wyrównane sety, a w drugim była najbliżej przełamania Chinki. Szły łeb w łeb, do stanu 8:8. – W końcówce zabrakło Izie opanowania – mówi Tomasz Klag. – Zatrzęsła się jej ręka. Chyba się przestraszyła, że może wygrać. Taktycznie dobrze zagrała, ale dawała rywalce pasywne piłki w środek stołu. Wykorzystywała to Chinka kończąc akcję mocnym atakiem z forhenadu. W sumie Iza dobrze zagrała, popełniła mało błędów

Małgorzata Kalawa nie nawiązała walki z Czeszką Hana Bartošovą. – Bez wiary zagrała – przyznaje Tomasz Klag. – Hana szybko wyczaiła co gra Gosia i zagrała rotacyjny pierwszy top spin, a Gosia waliła piłeczkę w aut. Moim dziewczynom brakuje wiary, że można powalczyć, a nawet ograć tenisistki z zagranicy. Muszą uwierzyć w siebie.

- Łatwo i przyjemnie ograliśmy gospodynie - mówi trener gości, dr Ryszard Kulczycki. – Nowy Targ ma młode zawodniczki, technicznie niezłe, ale mało ograne. Potrzeba tej drużynie wzmocnień, najlepiej ze wschodu. Myślę, że w Gorcach nie powinno być tragedii po spadku.

Gorce Nowy Targ – Gorzovia Gorzów 0:3
Iza Godlewska – Li Liu 0:3 (5:11, 9:11, 7:11),
Maja Krzewicka – Marta Smętek 1:3 (5:11, 13:11, 3:11, 7:11),
Małgorzata Kalawa – Hana Bartošova 0:3 (4:11, 6:11, 6:11).

W pozostałych spotkaniach:
Bronowianka Kraków – AZS AJD Częstochowa 3:2,
Forbet Tarnobrzeg – AZS UE Wrocław 3:1,
Wanzl Nadarzyn – Warmia Lidzbark Warmiński 3:0,
MKSTS Polkowice – SKTS Sochaczew 1:3.

III liga tenisa stołowego
Rozpoczęli zmagania pingpongiści na trzecim froncie. Do rozgrywek zostały zgłoszone dwie drużyny Gorców. W myśl regulaminu już w pierwszej kolejce doszło do braterskiej potyczki. Po zaciętej „bitwie” ( wynik na to nie wskazuje) górą była starsza drużyna, która w kolejnej serii spotkań pokonała Opokę II Trzebinia. Natomiast Gorce III sprawiły niespodziankę w postaci wygranej nad Cracovią, mimo iż przegrywały już 0:4!

Gorce III Nowy Targ – Gorce II Nowy Targ 3:10
Wąsik – Wawrzon 2:3 (9:11, 11:8, 8:11, 11:5, 7:11),
Antoszek – Sz. Kierski 1:3 (11:9, 4:11, 10:12, 2:11),
Magulski – Klocek 2:3 (11:9, 5:11, 7:11, 11:9, 11:13),
Subik - A. Mozdyniewicz 3:1 (11:8, 9:11, 11:4, 11:7),
Wąsik, Antoszek – Klocek, A. Mozdyniewicz 1:3 (12:14, 11:6, 8:11, 8:11),
Subik, Maguslki – Wawrzon, Sz. Kierski 1:3 (12:14, 3:11, 11:5, 0:11),
Wąski – Sz. Kierski 0:3 (7:11, 9:11, 9:11),