09.12.2016 | Czytano: 994

Mistrzostwa powiatu tatrzańskiego szkół w tenisie stołowym

W minionym tygodniu w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 9 Zakopane na Harendzie zostały rozegrane mistrzostwa powiatu tatrzańskiego szkół w tenisie stołowym.

Walczono o tytuły mistrzów powiatu ale także o przepustki do mistrzostw województwa małopolskiego. W kategorii szkół podstawowych brylowali pingpongiści miejscowej placówki z Harendy. Indywidualnie wygrali: Katarzyna Bobak i Rafał Strama oboje uczniowie SP 9 Zakopane. Niespodziewanie jednak zwycięzcami turniejów drużynowych zostały tenisistki stołowe z SP 4 Zakopane-Olcza i tenisiści z Witowa.

Z kolei w rywalizacji gimnazjalistek dominowały dziewczęta z Białki Tatrzańskiej, które zajęły dwa pierwsze miejsca indywidualnie i oczywiście wygrały turniej drużynowy. Mistrzynią powiatu tatrzańskiego została Małgorzata Zagata. W turnieju chłopców triumfował Marcin Słodyczka z Gimnazjum nr 1 Zakopane i jego szkoła wygrała też turniej drużynowy. Zupełnie nieoczekiwanie najwyższą frekwencję spośród wszystkich uczestników mistrzostw powiatu zanotowano w zmaganiach uczniów szkól ponadgimnazjalnych. Zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców startowało ponad 15 zawodniczek i zawodników i sklasyfikowano aż po pięć placówek szkolnych. Tego w zawodach szkolnych w Zakopanem dawno już nie widziano. Gdybyż tak w innych dyscyplinach. Starsi kibice pamiętają jeszcze czasy gdy rywalizacja zakopiańskich szkól średnich w sporcie mobilizowała nie tylko zawodników ale ich kibiców kolegów. Później wyniki rywalizacji były szeroko komentowane w macierzystych szkołach i wspominane przez uczestników zawodów. Na Harendzie w tenisie stołowym wśród dziewcząt zwyciężyła Klaudia Lurenc z popularnego „Hotelarza” ale już drużynowo pierwsze miejsce wywalczyły tenisistki stołowe z popularnego „Ogólniaka”. W rywalizacji chłopców zwyciężyli zawodnicy z Hotelarza zarówno indywidualnie jak i drużynowo. Wygrał Szymon Gach i jego szkoła ZSH-T.

Wyniki:

Szkoły Podstawowe

Indywidualnie: Dziewczęta: 1. Kamila Bobak (SP 9 Zakopane), 2. Zuzanna Skupień (SP 4 Zakopane), 3. Izabela Suchowian (SP 9 Zakopane)

Drużynowo: 1. SP 4 Zakopane-Olcza, 2. SP 9 Zakopane-Harenda.

Chłopcy indywidualnie: 1. Rafał Starma (SP 9 Zakopane), 2. Jan Rzadkosz )SP 9 Zakopane), 3. Kacper Baran (SP Witów).

Drużynowo: 1. SP Witów, 2. SP 9 Zakopane, 3. SP 4 Zakopane.

Gimnazja

Dziewczęta: 1. Małgorzata Zagata (G. Białka Tatrzańska), 2. Aldona Wojeńska (G. Białka Tatrzańska), 3. Patrycja Bachleda Szeliga (G. 1 Zakopane)

Drużynowo: 1. Gimnazjum Białka Tatrzańska, 2. Gimnazjum nr 1 Zakopane, 3. Gimnazjum nr 3 Zakopane.

Chłopcy indywidualnie: 1. Marcin Słodyczka (G.1 Zakopane), 2. Kacper Tarchała (G. STO Zakopane) 3. Mateusz Słodyczka (G. 1 Zakopane)

Drużynowo: 1. Gimnazjum nr 1 Zakopane, 2. Gimnazjum Społecznego Towarzystwa Oświatowego Zakopane, 3. Gimnazjum nr 3 Zakopane.

Szkoły Ponadgimnazjalne

Dziewczęta. Indywidualnie: 1. Klaudia Lurenc (ZSH-T), 2. Katarzyna Masny (I LO), 3. Sabina Witek (ZSZ Cech)

Drużynowo: 1. 1. I Liceum Ogólnokształcące Zakopane, 2. Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych Zakopane, 3. Zespół Szkól Zawodowych Cech Zakopane 4. Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego Zakopane, 5. Zespół Szkół Budowlanych Zakopane.

Chłopcy. Indywidualnie: 1. Szymon Gach (ZSH-T), 2. Bolesław Winiarski (ZSH-T) , 3. Jakub Kasperczyk (I LO Betlejem).

Drużynowo: 1. Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych Zakopane, 2. Zespół Szkół Zawodowych Cech Zakopane, 3. I Liceum Ogólnokształcące Zakopane, 4. Zespół Szkół Budowlanych Zakopane, 5. Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego Zakopane.