29.11.2016 | Czytano: 2117

Kolasa z orzełkiem na piersi i srebrnym medalem! (+zdjęcia)

Szymon Kolasa z Waksmundu zdobył srebrny medal w drużynowym turnieju Olympic Hopes Tournamet 2016 w Budapeszcie.

Kolasa to wychowanek UKS Tornado Waksmund , a obecnie zawodnik KS Gorce Nowy Targ w finale przegrał w kolegami z reprezentacji Polski z Węgrami 1:3. Kolasa w turnieju drużynowym nie przegrał żadnej gry. W turnieju indywidualnym wywalczył szóste miejsce pokonując w grupie eliminacyjnej Kristiana Uherik (Słowacja) 3:0, uległ Erikowi Huzsvar z Węgier 3:2, a w turnieju głównym przegrał z Matejem Stach 3:2 w piątym secie 12-10! W kolejnym pojedynku pokonał reprezentacyjnego kolegę Patryka Pyśka 3:1 i przegrał z Dawidem Kosmalem 0:3.

Budapeszcie uczestniczyli reprezentanci Polski, Czech, Słowacji, Austrii i Węgier.

- Z trenerem Tomkiem Kowalczykiem jesteśmy zadowoleni z powołania Szymka do reprezentacji Polski. Cieszymy się, że w pierwszym turnieju z orzełkiem na piersi udało mu się zdobyć medal. Szkoda, że nie dorzucił drugiego w turnieju indywidualnym, ale myślę że prawdziwa sportowa kariera dopiero przed nim. Trzymam za niego kciuki i życzę sportowych sukcesów – Tomasz Klag.