28.09.2009 | Czytano: 1230

Euforia w Jordanowie

Juniorzy Jordana pokonali w meczu na szczycie Lubań Maniowy i zostali nowym liderem podhalańskiej I ligi. Po spotkaniu w zespole Jordana wybuchła istna euforia. Cieszyli się piłkarze, podziękowania oklaskami złożyli im kibice.

Siódma kolejka poza spotkaniem lidera z wiceliderem dostarczyła kilku niespodzianek. Na miano sensacji zasługuje zwycięstwo Turbacza Mszana Dolna w Tylmanowej. Juniorzy z Mszany Dolnej nie zdobyli w tych rozgrywkach jeszcze ani jednego punktu a tymczasem wygrali z zespołem bądź, co bądź grającym jeszcze w poprzednim sezonie w MLJS. Trener Lubania Marek Żołądź po meczu stwierdził krótko. Nie wystarczy grać poprawnie przez 10 minut mecz trzeba wybiegać a moi zawodnicy tego w tym spotkaniu nie zrobili i dlatego przegrali. Podobnie niespodziewany rezultat padł w Zakopanem. Juniorzy KS Zakopane przegrali 1-2 z Wiatrem Ludźmierz. Przed dwoma tygodniami zakopiańczycy w ostatnich minutach uratowali remis z Przełęczą Łopuszna. W tym spotkaniu juniorzy z Ludźmierza już nie pozwolili miejscowym na uratowanie choćby punktu. Pierwsze punkty i to od razu trzy poza Turbaczem zdobyli w rozgrywkach Biali Biały Dunajec wygrywając 1-0 z Lepietnicą Klikuszowa. Tegoroczna liga wydaje się być podzielona na dwie połowy: sześć pierwszych drużyn mocnych i drugą słabsza szóstkę. Tak to wynika z analizy dotychczasowych spotkań.

Jordan Jordanów – Lubań Maniowy 3-0 (1-0)
Bramki: Filipek 16, 53, Wróbel 80.

Sędziował: Andrzej Opacian z Ratułowa.

Jordan: Kramarz – Kulka, Motor (46 Gałka), S. Firek (46 Proszek), Ryś (46 Koper), Wróbel, Kawula (46 Wnuk), Tyrpa, D. Czubin, Filipek (65 Plewa).
Lubań M: Sikora – Słodyczka, Wrocławiak, Gorlicki, Klimczak, Babiak, Jarząbek, Żyła, Bednarczyk, A. Plewa (46 Zawada), D. Firek (70 Bibro).

Mecz na szczycie był dobrym i emocjonującym widowiskiem. Juniorzy Jordana wygrali z dotychczasowym liderem 3-0. Po pierwszym kwadransie twardej i wyrównanej walki wyśmienitą okazję mieli gospodarze, ale Wróbel trafił tylko w poprzeczkę. Chwilę później juniorzy Jordana objęli jednak prowadzenie 1-0. Filipek przyjął piłkę w okolicach pola karnego minął dwu rywali i uderzył z narożnika „16” po długim rogu. Goście mieli znakomitą okazję na wyrównanie, ale Firek przegrał pojedynek sam na sam z Kramarzem. W 53 minucie Kawula precyzyjnym podaniem z rzutu wolnego obsłużył Filipka, który strzałem z główki zdobył drugą bramkę. Napastnik Jordan miał szansę na ustrzelenia hac tricka, jednak w 77 minucie po dośrodkowaniu Kopra tylko ostemplował słupek. Do odbitej piłki doszedł jednak Wróbel i posłał ja do siatki. W końcówce spotkania goście mieli kilka szans na zdobycie bramek, ale albo zwlekali ze strzałami albo ich uderzenia bronił świetnie usposobiony Kramarz. Po meczu w obozie Jordana nastąpiła istna eksplozja radości zarówno wśród piłkarzy jak i licznie zgromadzonych widzów.

Biali Biały Dunajec – Lepietnica Klikuszowa 1-0 (0-0)
Bramka: S. Rączka 83.

Sędziował: Piotr Bukowski z Zakopanego.

Biali: Bużek – Smajdor, Majerczyk, Szczepaniak, Gandera, Skupień, Łużyński, D. Bafia, Gąsienica (83 Dżoku), S. Rączka, Walkosz.
Lepietnica: Mrożek – Chorążak, M. Bryja, Żółtek, Józefczak, Dudziak, Matuszek, R. Antolak, M. Plewa, Jaróg.

Biali w 1 minucie nie wykorzystali stuprocentowej sytuacji. Bramkę gospodarze zdobyli dopiero pod koniec meczu. Po zagraniu Majerczyka z rzutu wolnego do piłki wyskoczył Stanisław Raczka i uderzając piłkę głowa zdobył gola.

KS Zakopane - Wiatr Ludźmierz 1-2 (0-2)
Bramki: Podosek 83 - Ulman 4, Cebulski 25.

Sędziował: Zbigniew Batkiewicz z Nowego Targu. Żółte kartki: Antolec, Kopeć.

Zakopane: Bryniarski – Sawina, Fąfrowicz, M. Paszuda, Lipiński (80 Kula), Tylek (46 Broda 70 Bachlea Szeliga), Berbeka, Galica, Gut, Podosek, Pałka.
Wiatr: Byrnas – Cebulski, Jakub Zubek, Górz, M. Zubek (85 Stopiak), Kopeć, Gacek, Ulman, Truty (89 Cyrwus), Luberda (75 Antolec), Jarosław Zubek.

Przełęcz Łopuszna – LKS Szaflary 2-0 (1-0)
Bramki: Drożdż 40, Galarowicz 83.

Sędziował: Krzysztof Sekułowicz z Rabki.

Przełęcz: Kolasa – Zajączkowski (20 Gil), Hołyst, A. Chmielak, J. Chowaniec, Buła (46 Galarowicz), Hornik, P. Chowaniec (46 Bienias), Klamerus, Kamoń (75 Ciężobka), Drożdż.
Szaflary: Cisoń – Sabina, Wąsik, Cudzich, Hajnos, Janik, Marek, Gałdyn, Rusnak, Budzyk, Czajkowski.

Lubań Tylmanowa – Turbacz Mszana Dolna 2-3 (0-2)
Bramki: Ligas 79, Talarczyk 89 – Koral 36, Grzesiak 44, Antosz 52.

Sędziował: Wojciech Ciężobka z Nowego Targu.

Lubań T.: Pierzchała – Kwit, P. Ziemianek, Talarczyk, Udziela, Ligas, Piszczek, Podgórski, Kluska(65 Gołdyn), Wiatr, Zabrzeski, (65 K. Ziemianek).
Turbacz: Wacławik – Szura, Antosz, Skwarczek, Surówka (50 Kozioł), Farganus, Grzesiak, Zaborowski, Koral, Żak (70 Nawieśniak), Potaczek.