15.09.2009 | Czytano: 1437

Triumfująca Maja

W miniony weekend odbyły się dwa turnieje wojewódzkie ( I WTK) w tenisie stołowym. W hali krakowskiej Bronowianki rywalizowali seniorzy i juniorzy. W seniorkach zwyciężyła reprezentantka nowotarskich Gorców Maja Krzewicka. Tylko zwyciężczyni turnieju awansowała do ogólnopolskich zmagań. W juniorach aż czterech przedstawicieli celuloidowej piłeczki z Nowego Targu, znalazło się w pierwszej szóstce, która wywalczyła awans do półfinału ogólnopolskiego turnieju w Łańcucie.

- Maja nie zawiodła – mówi prezes Gorców, Józef Guzik. – W finale pokonała Sylwię Pawlak, a w półfinale Paulinę Krużel. Zagra w dwóch turniejach ogólnopolskich. W juniorkach kwalifikuje się z listy rankingowej. Zajmuje na niej trzecie miejsce. Izie Godlewskiej ( szósta – przyp. SL), Paulinie Kowalczyk i Małgosi Kalawie ( miejsca 7-8 ) nie wyszedł turniej. Iza o wejście do czwórki przegrała z Dominiką Drewniany z Tarnowa, a „Paula” z Krużel. Ta zawodniczka jakoś nie leży Kowalczyk. Dawniej miała z nią problemy i teraz również, mimo iż Krużel rzadko występuje.
W seniorach wystąpili nasi juniorzy i nie odnieśli sukcesów. Najwyżej sklasyfikowany został Jakub Czyszczoń, na miejscach 13-16. Adrian Bukowski i Mikołaj Kierski zmieścili się w przedziale 17-24. Musieli się zmierzyć z doświadczeniem. Potrafią od czasu do czasu z nimi wygrać, ale nie jest to regułą. Tym razem doświadczenie wzięło górę. Zresztą konkurencja była bardzo mocna, bo wróciło kilku naprawdę klasowych pingpongistów. Nigdy na wojewódzkim turnieju nie startowało tylu dobrych graczy.
Za to w juniorach nie zawiedli. Liczyliśmy na cztery awanse i plan został zrealizowany. Bukowski ( 3. miejsce), Czyszczoń (4. pozycja) i Klocek ( 2. lokata) byli pewniakami, a o miłą niespodziankę postarał się Damian Magulski ( 6. miejsce). Zrehabilitował się za dużą wpadkę w kadetach. On też zagra w ogólnopolskim turnieju z listy rankingowej, ale w młodzikach ( 6. pozycja). W juniorach zaś Mikołaj Kierski z 14. pozycji listy rankingowej znalazł się w OTK.

W juniorkach startowała Aleksandra Mozdyniewicz, ale nie zakwalifikowała się szczebel wyżej. Sklasyfikowana został na miejscach 9-10.