07.10.2015 | Czytano: 3981

W gminnych najlepsze Ostrowsko(+zdjęcia)

W dniu 6 października 2015 r. w Szkole Podstawowej w Nowej Białej odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Nowy Targ w Halowej Piłce Nożnej. W zawodach brało udział piętnaście szkół gminy Nowy Targ (153 uczniów)!

Tytuł mistrzowski, wywalczyła Szkoła Podstawowa z Ostrowska, która w meczu o I miejsce pokonała Szkoła Podstawowa z Waksmundu 3:0 (miejsce drugie), III miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa z Ludźmierza. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kamil Kamiński z Ostrowska. Szkoły które zajęły miejsca 1-6 otrzymały dyplom oraz nagrody rzeczowe – piłki halowe, dodatkowo szkoły z miejsc 1-3 pamiątkowe puchary.

Organizator składa podziękowania na ręce Wójta Gminy Nowy Targ za możliwość przeprowadzenia turnieju, pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowej Białej za nieodpłatne udostępnienie sali gimnastycznej. Dziękuje także wszystkim opiekunom za szybkie przeprowadzenie zawodów.

Drużyny które zajęły pierwsze miejsca w grupach eliminacyjnych oraz najlepsza drużyna z miejsca drugiego awansowały do najlepszej szóstki turnieju, gdzie drużyny rozegrały mecze systemem pucharowym, po wcześniejszym losowaniu. Pozostałe drużyny zakończyły udział w zawodach.

LASEK - WAKSMUND 1:1 k. 1:3
Bramki: Jakub Nykaza, k. Dawid Jaróg – Szymon Kolasa, k. Szymon Kolasa, k. Krystian Guziak, k. Filip Sabura

NOWA BIAŁA - OSTROWSKO 1:4
Bramki: Michał Haręza – Adrian Kamiński 2, Kamil Kamiński 2