02.10.2015 | Czytano: 992

Cztery podia

W Krakowie rozegrano Małopolską Gimnazjdę w Szkolnej Indywidualnej Lidze Lekkoatletyce. Dobrze w niej zaprezentowali się przedstawiciele nowotarskiego powiatu. Cztery razy stawali na podium, za każdym razem na jego najniższym stopniu.

W biegu na 600 metrów trzecia była Weronika Bieniarz (Ciche 1). Również na trzecim stopniu podium stanęła Magdalena Szymusiak (Załuczne) po konkursie rzutu oszczepem. W rywalizacji dziewcząt najwyżej w poszczególnych konkurencjach sklasyfikowane zostały: 4. Ciche 1 (sztafeta 4x100 metrów), 5. Julia Kusiak (Św. Rodzina Rabka) na 100 metrów, 6. Anna Pyka (Rabka 1) w dal, 8. Dominika Mulica (Ciche 2) w biegu na 300 metrów, 10. Magdalena Duda (Ponice) w pchnięciu kulą.

W rywalizacji chłopców brązowe medale wywalczyli - Marcin Piszczek (Ciche 1) w rzucie oszczepem i sztafeta 4x100 metrów Raby Wyżnej w składzie Krzysztof Kondys, Mateusz Zych, Dawid Kowal i Mateusz Buksa. Ten ostatni na czwartym miejscu ukończył bieg na 300 metrów, a na dystansie 100 metrów uplasował się na szóstej pozycji. Czwarte miejsce w biegu na 1000 metrów przypadło Szymonowi Styrczuli (Ciche 1). W pchnięciu kula na 11 miejscu zawody ukończył Jakub Lenart (Spytkowice).