26.09.2015 | Czytano: 449

Komplet w finałowym konkursie

W finałowym konkursie Letniego Grand Prix na skoczni HS-94 w Hinzenbach zobaczymy wszystkich naszych reprezentantów. Najlepiej w kwalifikacjach poradził sobie Jan Ziobro, który był 10. Zwycięzcą został Austriak, Gregor Schlierenzauer.

Podopieczny Łukasza Kruczka osiągnął 84,5 m. Na 14 miejscu uplasował się Maciej Kot, lądował na 83,5 metrze. Z awansu do ostatniego konkursu w tym sezonie może się cieszyć także Klemens Murańka, który po skoku na 81,5 m zajął 39 miejsce.
Pozostali nasi skoczkowie dzięki lokatom zajmowanym w klasyfikacji generalnej mają zapewniony udział w konkursie. Najlepiej z nich spisał się Piotr Żyła, uzyskał 86 m. Kamil Stoch osiągnął trzy metry mniej. Dawid Kubacki zrezygnował ze skoku w kwalifikacjach.

Stefan Leśniowski
 

Komentarze







reklama