19.09.2015 | Czytano: 1748

III liga: Przeważyły piłkarskie walory

Piłkarze NKP nie sprostali drugiej drużynie Cracovii. O sukcesie gospodarzy przeważyły piłkarskie walory.

Senegalczyk Dialiba, Łotysz Rakels oraz Stępniowski, Jaroszyński, Argasiński, Szewczyk, Zejdler i Wdowiak – to piłkarze, którzy widnieją w szerokiej kadrze ekstraklasowej Cracovii, a którzy wybiegli w podstawowej jedenastce rezerw. Ten ostatni w 13 minucie wykorzystał niezdecydowanie obrony Podhala i pokonał G. Antolaka. Do tego momenty Podhale miało lekką przewagę, po golu inicjatywę przejęli krakowianie, a goście sporadycznie kontratakowali. Górale mieli problemy z zatrzymywaniem prostopadłych podań rywala. Po półgodzinie nowotarżanie odzyskali równowagę, stworzyli sytuacje na wyrównanie, ale niewykorzystane okazje się zemściły. Krakowianie jeśli już doszli do dogodnej pozycji strzeleckiej, to ją zamieniali na bramkę. W 39 minucie Moskal wypuścił w uliczkę Szewczyka, a ten trafił w przeciwległy róg bramki strzeżonej przez G. Antolaka.

W drugiej połowie Cracovia wprowadziła kolejnych ligowców, stranieri wymieniła na stranieri. Za Dialibe i Rakelsa weszli – Brazylijczyk Deleu i Słowak Jendriszek. Gospodarze, będący piłkarsko lepsi, prowadzili już 4:0, a hat tricka skompletował Wdowiak. Dopiero w 69 minucie udało się góralom trafić „Pasy”. Fałowski ulokował piłkę w górnym rogu bramki. Podhale poszło za ciosem, wszystko pozostawiło na jedną szale i w 84 minucie po raz drugi pokonało bramkarza gospodarzy po rzucie rożnym.

- Przyjechaliśmy podjąć walkę. Zagraliśmy odważnie i po wyniku wydaje się, że nie było to trafne rozwiązanie – mówi trener NKP, Marek Żołądź. – Ligowcy Cracovii zrobili różnicę. Żywy mecz, z mnóstwem sytuacji. Rywal skuteczny był w kontrach. Mieliśmy okazję do zdobycia gola, a ich kontrakcja kończyła się sukcesem. Karali nas. Wracamy smutni, ale musimy wyciągnąć wnioski, bo można było zachować się lepiej.

8 - w zamieszaniu pod bramką Cracovii strzelał Mikołajczyka z 5 metrów; piłka pofrunęła nad poprzeczką
13 GOL! 1:0 – Wdowiak z 7 metrów, po błędzie obrony, pakuje piłkę do nowotarskiej bramki.
19 - Czubin w dogodnej sytuacji nie pokonał Stępniowskiego.
20 – niewiele brakło, a G. Antolak wpakowałby sobie samobója.
22 - Moskal soczyście uderza z 30 metrów; piłka mija prawy słupek bramki Antolaka.
24 - po wolnym piłka po główce Mikołajczyk szybuje nad bramką.
26 - po składnej akcji piłka wpada do bramki Cracovii, ale sędzia gola nie uznał. Pająk na spalonym.
30 - Urbański głową strzela, z linii bramkowej wybija Chochołek.
31 - dwa razy Komorek, w dogodnej sytuacji niecelnie dograł piłkę w polu karnym przeciwnika.
33 - złe wybicie z piątki G. Antolaka sprokurowało sytuację bramkową dla gospodarzy; w ostatniej chwili Basta zatrzymuje napastnika Cracovii.
35 – strzał Komorka z 14 metrów bramkarz wybija na róg.
39 GOL! 2:0 – prostopadłe podanie Moskala do Szewczyka, a ten w sytuacji sam na sam uderza po długim nie dając szans Antolakowi.
44 - gospodarze domagali się rzutu karnego po interwencji Urbańskiego, który w polu karnym powalił Wdowiaka; sędzia pokazał na rzut rożny.
50 – strzelał Szewczyk z 18 metrów, Antolak na posterunku.
53 GOL! 3:0 – Wdowiak w sytuacji sam na sam nie daje szans ostatniej instancji NKP.
55 – główkę Pająka broni, ze szczęściem, golkiper gospodarzy.
61 – piłka w bramce Cracovii, ale gola niema; sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, spalony.
65 GOL! 4:0 - kuriozalna bramka; do długiego podania ruszył Wdowiak i Gąsiorek, z bramki wybiegł Antolak i wybijając piłkę nabił Wdowiaka.
69 GOL! 4:1 – składna akcja Podhala zakończona strzałem Fałowskiego w górny róg bramki.
84 GOL! 4:2 – Podhale wykonuje rzut rożny. Piłkę na głowę otrzymuje Urbański i kierują ja do siatki.
87 – Pająk nie wykorzystuje sytuacja sam na sam.
88 GOL! 5:2 – kolejny raz sprawiło się powiedzenie, że „niewykorzystane sytuacje się mszczą”. Kontra gospodarzy i Jendriszek w sytuacji sam na sam z 7 metrów pokonuje Antolaka.
90+1 – Jandura strzela z daleka, ale wysoko nad bramką.

Cracovia II – NKP Podhale Nowy Targ 5:2 (2:0)
1:0 Wdowiak 13
2:0 Szewczyk (Moskal) 39
3:0 Wdowiak (Kiebzak) 53
4:0 Wdowiak 65
4:1 Fałowski (Czubin) 69
4:2 Urbański (Drobnak) 84 głową po rzucie rożnym
5:2 Jendriszek 88
Cracovia: Stępniowski – Chochołek, Jaroszyński, Kuligowski, Moskal, Dialiba (46 Deleu), Szewczyk, Zejdler (46 Kiebzak), Argasiński, Rakels ( 46 Jendriszek), Wdowiak.
NKP Podhale: G. Antolak – Basta (71 Mroszczak), Gąsiorek, Mikołajczyk, Urbański, Czubin, Komorek, Lizak (61 Drobnak), Świerzbiński (82 Misiura), Fałowski (82 Jandura), Pająk.