Sporty szkolne
Młodzi biegacze narciarscy rywalizowali w Nowym Targu. 71 uczniów na starcie (zdjęcia)
Na trasie biegowej na „Kole”, obok Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu, rozegrano Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w Narciarstwie Biegowym. W zawodach, które odbyły się 9 marca, wystartowało 71 uczennic i uczniów z siedmiu nowotarskich szkół podstawowych.
Starsi siatkarze z Pienin walczyli o awans do zawodów powiatowych (+zdjęcia)
12 marca w Szkole Podstawowej w Łapszach Niżnych rozegrano turniej siatkówki chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy VII–VIII). Zawody Ośrodka Sportowego Pieniny zorganizowało Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu. Stawką rywalizacji był awans do kolejnego etapu rozgrywek – zawodów powiatowych.
Najmłodsi siatkarze rywalizowali w Krośnicy (+zdjęcia)
W Szkole Podstawowej w Krośnicy rozegrano zawody Ośrodka Sportowego Pieniny w mini siatkówce chłopców (klasy IV–VI). Turniej został zorganizowany przez PCK w Nowym Targu.
Igrzyska Dzieci w mini-siatkówce dziewcząt (+zdjecia)
W Szkole Podstawowej w Rabie Wyżnej rozegrano Igrzyska Dzieci Ośrodka Sportowego Rabka-Zdrój w mini-siatkówce dziewcząt. W turnieju wystartowało pięć szkolnych drużyn, które rywalizowały systemem „każdy z każdym”.
Licealiada powiatowa w piłce ręcznej chłopców. Zwycięstwo drużyny z Nowego Targu (+zdjęcia)
W powiatowej Licealiadzie w piłce ręcznej chłopców. wzięło udział pięć drużyn ze szkół ponadpodstawowych z powiatu nowotarskiego. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”.
Finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej (+zdjęcia)
W ośrodku narciarskim Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach odbył się finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w narciarstwie alpejskim. W zawodach rywalizowali najlepsi młodzi narciarze z całej Małopolski, reprezentujący szkoły podstawowe oraz powiaty regionu.
ZS z Jabłonki najlepszy w powiatowej Licealiadzie w piłce ręcznej dziewcząt (+zdjęcia)
W hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu rozegrano powiatową Licealiadę w piłce ręcznej dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn ze szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu nowotarskiego. Turniej odbył się w systemie „każdy z każdym”, a organizatorem wydarzenia było Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu – Ośrodek Sportowy w Rabce-Zdroju.
Złoto dziewcząt w mistrzostwach Małopolski (+zdjęcia)
Po sukcesach odniesionych dzień wcześniej w Licealiadzie Małopolskiej młodzi narciarze z powiatu nowotarskiego ponownie stanęli na podium.
Wojewódzki finał Licealiady (+zdjęcia)
Blisko 200 uczniów szkół średnich z całej Małopolski rywalizowało w finale wojewódzkich zawodów – Licealiadzie w narciarstwie alpejskim. Zawody odbyły się 3 marca 2026 roku w ośrodku narciarskim Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach. Bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci powiatu nowotarskiego, którzy zdobyli złoty medal w klasyfikacji drużynowej chłopców oraz srebro w rywalizacji dziewcząt.
Młodzi narciarze rywalizowali na Długiej Polanie (+zdjęcia)
Ponad setka uczniów nowotarskich szkół podstawowych wzięła udział w Miejskich Igrzyskach Szkół Podstawowych w Narciarstwie Alpejskim. Zawody w slalomie gigancie rozegrano 2 marca na stoku Długa Polana, a na starcie stanęło łącznie 136 młodych zawodników.














