Do zawodów na szczeblu wojewódzkim awansowały dwie reprezentacje z Nowego Targu, obie ze Szkoły Podstawowej nr 5 - dziewcząt i chłopców, podopieczni Elżbiety Pohrebny. Dziewczęta stanęły na najniższym szczeblu podium, w gronie 15 najlepszych małopolskich drużyn. Z kolei chłopcy uplasowali się tuż za podium, na bardzo nielubianym czwartym miejscu.
Rywalizacja odbywała się w trudnych warunkach atmosferycznych. Najpierw upał doskwierał uczestnikom, potem była burza i silne opady deszczu. Na zawodnikach nie zrobiło to najmniejszego wrażenia. Walczyli o punkty i miejsca na podium. Na zakończenie zawodów rozgrano biegi sztafetowe. Dziewczęta z „piątki” na dystansie 4x100 metrów przekroczyły linię mety na drugiej pozycji, chłopcy finiszowali pozycję niżej.

SP 5 reprezentowały - Agnieszka Filipiec, Ania Osmala, Aneta Leśnicka, Zuza Bryniarska, Martyna Petryla i Matylda Grojec oraz Patryk Głowacki, Kuba Trzciński, Kacper Bryniarski, Pascal Zgierski Kacper Szewczyk i Michał Janusz.
Stefan Leśniowski










