01.06.2015 | Czytano: 846

Srebrne kajaki

Polskie kajaki górskie zdobyły srebrny medal mistrzostw Europy w niemieckim Markkleebergu w konkurencji drużynowej K-1 kobiet.

Na drugim stopniu podium stanęły Natalia Pacierpnik, Klaudia Zwolińska i Sara Ćwik. Dziewczęta zrewanżowały się za nieudane kwalifikacje indywidualne. W zespole „wykręciły” czas 136,50s. To jedyny medal dla Polski w tej imprezie. Lepsze od Polek o 2,44s były zawodniczki ze Słowacji. Brąz wywalczyły Austriaczki.

Polacy wystartowali także w finale drużynowym C2. Marcin Pociecha i Piotr Szczepański, Filip i Andrzej Brzezińscy oraz Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak uplasowali się na czwartej pozycji. O wielkim pechu mogą mówić. Pierwsze dwa duety słabo zaprezentowały się z zawodach indywidualnych. Nie udało im się dostać do finałowej dziesiątki, aby powalczyć o podium. W zespole byli o włos od złota. Uzyskali wyśmienity czas 122,67 s, niestety 50 punktów karnych nałożonych na zawodników w jednej z ostatnich bramek, pogrzebało szansę. Zwyciężyli Słowacy.

W rywalizacji zespołowej C1 polska osada zajęła piąte miejsce. Triumfowali Słowacy.