01.06.2015 | Czytano: 897

Kanadyjkarze słabo popłynęli

W niemieckim Markleeberg dobiegły końca mistrzostwa Europy w kajakarstwie górskim. Rywalizowano w kanadyjkach. Polacy słabo popłynęli, nie na tyle dobrze, by wystąpić w finale.

Rywalizację w olimpijskiej konkurencji kanadyjek dwójek zdominowały pary niemieckie. Zloty medal wywalczyli Robert Behling i Thomas Becker (104.46), natomiast po srebro sięgnęli Franz Anton i Jan Benzien (+0.26). Na trzecim miejscu start zakończyli wicemistrzowie olimpijscy z Londynu, David Florence i Richard Hounslow. (+1.6). Do finału nie udało się awansować polskim parom. Na trzynastej lokacie w półfinale uplasowali się Piotr Szczepański i Marcin Pochwala. Jeszcze gorzej wypadli bracia Filip i Andrzej Brzezińscy. Młodzieżowi wicemistrzowie świata zajęli 20 miejsce, łapiąc 52 karne punkty!

Wśród kajakarek triumfowała Hiszpanka Maialen Chourraut. Brązowa medalistka igrzysk w Londynie zanotowała rezultat 108.09 (2 pkt.). Srebro wywalczyła Niemka Ricarda Funk (108.52, 4 pkt.), natomiast po brąz sięgnęła Czeszka Katerina Kudejova (109.30).