31.05.2015 | Czytano: 783

Siódme miejsce Polaczyka

Mateusz Polaczyk wywalczył w niemieckim Markkleeberg siódmą lokatę mistrzostw Europy w kajakarstwie górskim w konkurencji K-1. Wicemistrz świata z 2011 roku był jedynym naszym reprezentantem, który wystąpił w sobotnich finałach.

Wychowanek Pienin Szczawnica do finału awansował z dziesiątym czasem półfinału (94.84, 2 punkty karne). W przejeździe finałowym było nieco lepiej. Z wynikiem 94.08 uplasował się na siódmym miejscu. Zdecydowanie najlepszy czas osiągnął aktualny mistrz świata z Deep Creek, Francuz Boris Neveu (90.80). Srebrny medal wywalczył Niemiec Alexander Grimm (92.07), natomiast po brąz sięgnął Słowak Andrej Malek (94.02, 2 pkt. karne). Do finału nie awansował Maciej Okręglak, który w półfinale zajął odległą 26 pozycję. Na etapie eliminacji odpadł natomiast Dariusz Popiela (49 miejsce).

W rywalizacji kanadyjkarzy C-1 zwyciężył Słoweniec Benjamin Savsek - 97.70 (2 pkt.). Drugie miejsce wywalczył Niemiec Sideris Tasiadis. Srebrny medalista olimpijski z Londynu stracił do Słoweńca jedynie 45 setnych sekundy. Brązowy krążek powędrował do Słowaka Mateja Benusa, który przegrał srebro z Niemcem o ponad 2 sekundy (+2.48). Słabo zaprezentowali się Polacy. Eliminacji nie przebrnęli zarówno Grzegorz Hedwig, jak i Igor Sztuba i Kacper Gondek.

Wśród kobiet konkurencję C - 1 zdominowały Brytyjki. Złoty medal wywalczyła Kimberley Woods (123.13), która dość pewnie pokonała swoją rodaczkę Mallory Franklin (+2.72). Trzecie miejsce zajęła Hiszpanka Nuria Vilarrubla (+4.76).