19.05.2015 | Czytano: 4806

Mistrz Polski z Szaflar(+zdjęcia)

Już w roku 2010 na Międzynarodowym Festiwalu Piłki Ręcznej w Pabianicach, którego był królem strzelców, zachwycał wszystkich swoją motoryką. Ten niezwykle pracowity, utalentowany i lubiany chłopak przez pięć lat był niekwestionowanym liderem swojego zespołu UKS-u Świt Adecco Szaflary.

Decydował o wynikach meczów a niejednokrotnie o zajmowanych miejscach w turniejach. Jego rozwój naznaczony wieloma sukcesami przebiegał systematycznie. Piłka ręczna jest jego pasją i nie wyobrażał sobie bez niej dalszego życia. Tym zawodnikiem interesowało się wiele klubów. W poszukiwaniu najlepszych możliwości dalszego rozwoju po zakończeniu Gimnazjum w Szaflarach trafił do Wybrzeża Gdańsk odpowiadając na zaproszenie trenera Leszka Biernackiego, byłego trenera reprezentacji Polski juniorów. Tak więc Wojciech Hajnos z Szaflar stał się zawodnikiem klubu nad Bałtykiem.

Rozłąka z domem rodzinnym, zmiana środowiska i szkoły nie była dla tak młodego chłopaka sprawą łatwą. Wsparcie, które otrzymywał ze strony rodziny i znajomych pozwoliło mu to przetrwać. Jego osobowość zjednuje mu ludzi.

Przyjeżdżając do Szaflar zawsze uczestniczył w treningach swoich kolegów z dawnego zespołu, przez których jest z radością witany.

W nowym klubie postępował jego dalszy rozwój poparty olbrzymią pracą. Do rozgrywek o Mistrzostwo Polski juniorzy młodsi Wybrzeża Gdańsk poprowadzeni zostali przez trenera Tomasza Gacyka. Z meczu na mecz zespół szybko dojrzewał. W Final Four widać było moc tych chłopaków. Potwierdzały to osiągane wyniki, a mecz finałowy dopełnił reszty.

Finał: SPR Wybrzeże II Gdańsk - UKPR Agrykola Warszawa 37:26 (23:12)
SPR Wybrzeże II: Żurawski, Polachowski - Hajnos 9, Komarzewski 8, Kwiatkowski 8, Ćwik 5, Kierat 2, Spierewka 2, Didyk 1 oraz Cygert, Orłowski, Wilkowski, Laskowski, Kopeć, Franczak, Gauden.

Kary: 8 min. (Spierewka 4 min., Hajnos 2 min., Ćwik 2 min.).
Karne: 5/5.

UKPR Agrykola: Fazan - Makowski 13, Jarosiewicz 6, Piotrowski 3, Mazurek 1, Wesołowski 1, Cybe 1, Rek 1, M. Gorczyca, Oberda, T. Gorczyca, Żelazo, Prokop

Kary: 8 min. (Makowski 4 min., Wesołowski 4 min.).
Karne: 1/1.

Siódemka turnieju:
Bramkarz - Bartłomiej Żurawski (Wybrzeże)
Lewoskrzydłowy - Piotr Jarosiewicz (Agrykola)
Prawoskrzydłowy - Wojciech Hajnos (Wybrzeże)
Lewy rozgrywający - Karol Lasocki (Vive Tauron)
Środkowy rozgrywający - Maciej Ćwik (Wybrzeże)
Prawy rozgrywający - Michał Rogalski (Unia)
Obrotowy - Jakub Bulski (Vive Tauron)
Król strzelców - Tomasz Makowski (Agrykola)
MVP - Paweł Kwiatkowski (Wybrzeże)

W meczu finałowym Wojtek był podporą swojego zespołu. Jego osobą zainteresowali się trenerzy kadry Polski i mam nadzieję, że niebawem w niej wystąpi, na co w pełni zasługuje.

Tekst KD

Komentarzereklama