25.04.2015 | Czytano: 874

Półfinałowe rozczarowanie

Rozczarowali nasi kajakarze w półfinałowych regatach o mistrzostwo świata juniorów i U23 w brazylijskim Foz do Iguacu.

Do finałowej dziesiątki nie zakwalifikował się Rafał Polaczyk w kajakowych jedynkach. Slalomową trasę pokonał w czasie 87,83, ale niestety cztery karne punkty zepchnęły go na 17 pozycję. W finałach K1 wystartuje tylko Maciej Okręglak z Nowego Sącza. Półfinałowy przejazd zakończył na trzeciej pozycji.

Nie powiodło się również Justynie Janczy (Spływ Sromowce Wyżne) w kategorii C1. Złapała na trasie aż 100 punktów karnych. W finałach nie ujrzymy również juniorów w kajakowych jedynkach. Cała trójka - Wiktor Sandera, Kuba Brzeziński i Krzysztof Majerczak - otrzymała punkty karne i zakończyła indywidualne występy w Brazylii. Juniorki - Aniela Wiecheć, Sara Ćwik i Klaudia Zwolińska - podobnie, nie przebiły się do finałowej dziesiątki.

Za to świetnie na torze radziła sobie dwójka kanadyjkarzy - Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak (Pieniny Szczawnica). Jedyni pokonali trasę poniżej 100 sekund i zajęli pierwsze miejsce. W kanadyjce jedynce wśród juniorów w finale wystartują Kacper Sztuba i Przemysław Nowak. Sześć punktów karnych złapał sądeczanin Dominik Janur i sklasyfikowany został na 21 pozycji.