23.04.2015 | Czytano: 680

Płyną dalej

Dla biało –czerwonych pierwszy dzień zmagań kajakarzy górskich w mistrzostwach świata juniorów i U23, które rozrywane są na torze w Foz do Iguacu w Brazylii, był udany.

Rozegrano kwalifikacje, które dawały przepustkę do przejazdów finałowych. Wśród młodzieżowców świetnie zaprezentował się wychowanek Pienin Szczawnica Rafał Polaczyk. Zajął trzecie miejsce w kajakowej jedynce. Również drugi z reprezentantów Polski, Maciej Okręglak z Nowego Sącza wystąpi w półfinale, „wykręcił” trzynasty czas.

W K1 juniorów o wejście walczyli - Krzysztof Majerczak ze Szczawnicy, Wiktor Sandera z Nowego Sącza i Jakub Brzeziński z Krościenka. Najwyżej uplasował się ten ostatni, na 10 miejscu. Szczawniczanin miał 18 czas, a nowosądeczanin – 25. Wszyscy wystartują w kolejnych wyścigach.

Nasza jedynaczka w kanadyjkach jedynkach, reprezentantka Spływu Sromowe Wyżne – Justyna Janczy zajęła 14 miejsce, które pozwala jej na dalsze startu w czempionacie.